اخبار

همکاری بنیاد رودکی و موسسه فرهنگی اکو

همکاری بنیاد رودکی  و موسسه فرهنگی اکو
بنیاد رودکی و موسسه فرهنگی اکو تفاهم نامه همکاری امضا می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو با حضور در بنیاد رودکی با مهدی افضلی، مدیرعامل بنیاد دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار، درباره همکاری های مشترک دو جانبه بحث و تبادل نظر شد.

افضلی، مدیرعامل بنیاد رودکی با اشاره به قابلیت‌های ویژه این بنیاد به معرفی مجموعه‌ پرداخت.

وی همچنین با اشاره به مأموریت این بنیاد در حفظ و گسترش زبان فارسی، خواستار همکاری مجموعه اکو در تعریف رویدادهای مشترک در این حوزه شد.

در این جلسه پیشنهاد عقد تفاهم نامه در گسترش زبان و ادبیات فارسی، میان بنیاد رودکی و آکادمی رودکی در تاجیکستان مطرح شد و مورد استقبال طرفین قرار گرفت.

برگزاری هفته‌های فرهنگی مشترک ایران و کشورهای عضو اکو با محوریت بنیاد رودکی،  اجراهای مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکسترهای کشورهای اکو و  برگزاری مسترکلاس های آموزشی موسیقی از جمله پیشنهاداتی بود که در این جلسه مطرح شد.

مدیرعامل بنیاد رودکی با معرفی اپراهای عروسکی به کارگردانی بهروز غریب‌پور،برای برگزاری تورهای اجرای این اپراها در کشورهای اکو و مشارکت در برنامه ای فرهنگی و هنری برای

هفته وحدت اعلام آمادگی کرد.

بختی، رئیس موسسه فرهنگی اکو هم در این دیدار با تاکید بر اهمیت زبان فارسی، پاسداشت این زبان را از اولویت‌های فرهنگی حوزه اکو خواند و برای برگزاری رویدادهای مشترک در این خصوص اعلام آمادگی کرد.

وی ابراز امیدواری کرد تا اکو و بنیاد رودکی بتوانند گام های موثر و ارزشمندی در حوزه موسیقی، نمایش و هنرهای تجسمی با تاکید بر مشترکات فرهنگی و اسطوره‌های ادبی مشترک بردارند.

در پایان این دیدار مقرر شد، بنیاد رودکی و موسسه فرهنگی اکو تفاهم نامه همکاری امضا کنند.‌

پس از مذاکرات انجام شده، رئیس موسسه فرهنگی اکو و هیات همراه از مجموعه بنیاد رودکی بازدید کردند.


۲۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید