اخبار

اختتامیه لباس عاشورایی برگزار می‌شود

اختتامیه لباس عاشورایی برگزار می‌شود
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان رویداد لباس عاشورایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس از برگزاری مراسم اختتامیه پنجمین رویداد لباس عاشورایی طی هفته جاری خبر داد و گفت: برگزاری این رویداد با هدف ارائه طرح‌های برتر به تولیدکنندگان و عرضه محصولاتی شایسته مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) صورت می‌گیرد. 

وی به تغییرات ایجاد شده در بازار تولید و مصرف پوشاک به دلیل شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: به دلیل شیوع کرونا و متعاقب آن کاهش تولید و فروش، تولیدکنندگان بخش پوشاک به شدت متضرر شده‌اند و همین مسئله عمیقاً در استقبال آنها از طرح‌های جدید تأثیرگذار بوده است.

شفاپور ادامه داد: از سوی دیگر متأسفانه امسال در مراسم اربعین حسینی زائران ایرانی حضور نخواهند داشت و همین مسئله نیز بر بخش تولید و عرضه محصولات عاشورایی تأثیرگذار است؛ کارگروه همه این مسائل را به دقت رصد و در حال برنامه‌ریزی برای آینده است تا زمینه را برای معرفی و برقراری ارتباط بین طراحان و تولید کنندگان لباس عاشورایی از هم اکنون فراهم کند؛ این برنامه‌ریزی‌ها قدر مسلم موجب می‌شود در سال آینده شاهد تحولی ارزشمند در این عرصه باشیم. 

وی در خصوص حضور بخش خصوصی در برگزاری جشنواره‌های مختلف عرصه پوشاک و مد نیز گفت: در همه جای دنیا و بر اساس اصول حرفه ای فعالیت در حوزه مد و لباس دولت ناظر فعالیت‌‌های حوزه مد و لباس است و عرصه اجرای نمایشگاه‌ها به بخش خصوصی واگذار می‌شود تا با سرمایه‌گذاریاین بخش و نظارت مسئولان دولتی جشنواره‌ها برگزار شود. اما متأسفانه بخش خصوصی ما علی‌رغم فعالیت‌های خوب در این حوزه، نیازمند کسب تجربه و رسیدن به مرحله حرفه‌ای گری است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور خاطرنشان کرد: زمانی که بخش خصوصی توانست بر اساس شاخص‌های حرفه‌ای گری و استانداردهای واضح و مشخص در این حوزه مسئولیت‌های خود را بر عهده بگیرد شاهد موفقیت هر چه بیشتر همه فعالان حوزه مد و لباس و رسیدن به هدف جهش تولید در این عرصه خواهیم بود.

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید