اخبار

پیام معاون هنری به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران؛ هنر متوقف نمی‌شود

پیام معاون هنری به  جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران؛ هنر متوقف نمی‌شود
سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان نوشت: آرزومندم این دوره از جشنواره، تمرین مدارا و مسابقه‌ی مداومت باشد که هنر به هیچ بهانه، متوقف نمی‌گردد.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، سید مجتبی حسینی در پیام خود آورده است: جان هر جشنواره، آنات گفتگو و اوقات آموختن است و خوش­تر آن که غنیمت کشف استعدادها،ارزش افزوده­ی آن باشد. جشنواره­ی هنرهای تجسمی جوانان در همه‌­ی ادوار خود کوشیده است آبادی جان­بخشی باشد که جستجوگران جوان هنر به شوق، از مصاحبت عالمان این هنر بهره­‌مند شوند و به برگ و بار تجربه‌های خویش بیفزایند. از جمله­‌ی علل اعتلای روزافزون این هنر، خجستگی این جشنواره  و میمنت کارگاه‌­ها و نمایشگاه­‌هایی است که دریچه­2ی گفتگو و مجال تبادل توانش بوده‌­اند.

معاون امور هنری افزوده است: این دوره از جشنواره در دشواری‌­های روزگار کرونا برگزار می‌شود. رویدادی غیرحضوری که متولد امید است و مصمم است که بگوید هنر، دشواری وظیفه است و اگر امروز مشق مشقت می‌نویسد، فرصت فردا را پیش روی دارد و هیچ از رفتن و رسیدن کوتاه نمی­‌آید.

کوشیده­‌ایم که با کوچ به جهان مجازی و تدارک بسترهای برخط، بی هیچ کاستی و کسری، کارگاه‌­های آموزشی برگزار شود و تجربه­‌ای نو در ادامه‌­ی نزدیک به سه دهه‌ی گذشته رقم بخورد.

در پیام معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: خوشحالم که جان جوانان این سرزمین به کیمیای امید جوشان است و بر آنند تا نقش امروز را با الهام از این وعده­‌ی ناگزیر که "فان مع العسر یسرا" به فردا بسپرند.

آرزومندم این دوره از جشنواره، تمرین مدارا و مسابقه‌­ی مداومت باشد که هنر به هیچ بهانه، متوقف نمی‌­گردد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید