اخبار

آکادمی بین‌المللی سرامیک حامی معنوی دوسالانه ملی سرامیک ایران شد

آکادمی بین‌المللی سرامیک حامی معنوی دوسالانه ملی سرامیک ایران شد
هیربد همت‌آزاد از حمایت معنوی بین‌المللی سرامیک از یازدهمین دوسالانه سرامیک خبر داد که به معنای اعتبار این رویداد در سطح جهانی است.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران؛ همت‌آزاد که این روزها در حال مهیا کردن برگزاری دوسالانه سرامیک در مجموعه فرهنگسرای نیاوران است از حمایت معنوی آکادمی بین‌المللی سرامیک خبر داده است. وی در گفتگویی درباره اهمیت این حمایت گفت: «حمایت آکادمی بین‌المللی سرامیک به معنای اعتبار بین المللی دوسالانه ملی سرامیک است. آکادمی به عنوان نهادی مرجع و حرفه‌ای طبق اساسنامه‌اش از رویدادهای بین‌المللی حمایت می‌کند؛ با رایزنی‌های انجام شده با رئیس آکادمی و ژاک کافمن رئیس سابق آکادمی و داور نهایی ما در این دوره، مستنداتی دال بر احراز اعتبار ارائه دادیم و آنان حمایت از این دوسالانه را اعلام کرده‌اند و آنان هم خبر دوسالانه را در رسانه‌های خود بازنشر خواهند داد.»

همت آزاد گفت: طبق این خبر قرار است نشان آکادمی بین‌المللی سرامیک در پوستر و اعلان‌های یازدهمین دوسالانه سرامیک درج شود. آکادمی بین‌المللی سرامیک در سال 1952 با هدف ارتباط حرفه‌ای ما بین هنرمندان و متخصصانی تأسیس شدکه در تمامی کشورها به صورت حرفه‌ای در زمینه سرامیک فعالیت داشتند.

دبیر دوسالانه سرامیک با اشاره به نگرش بین‌المللی این آکادمی گفت: «هر چند رویداد ما ملی است؛ اما آکادمی بین‌المللی سرامیک اعتبار خود را به دوسالانه سرامیک ایران اعطا کرده است.»

وی افزود: در این شرایط سخت پای هنر ایستاده ایم و با همکاری اداره کل هنرهای تجسمی و موسسه توسعه هنرهای معاصر، در مقام انجمن هنرمندان سرامیک وظیفه‌ ایجاد بستر برای بالندگی و رشد هنرمندان سرامیک داریم و امیدواریم در این مسأله موفق باشیم.

آکادمیبین‌المللی سرامیک تنها انجمنی است که در سطح بین‌المللی در زمینه سرامیک فعالیت دارد و مجموعه‌ای از هنرمندان، سرامیست‌ها، گالری‌داران، کیوریتورها و برخی از مؤسسات را گرد هم آورده است. اعضای این آکادمی به طور منظم در هیأت‌های داوری نمایشگاه‌ها و مسابقات بین‌المللی مختلف سرامیک، حضور مستمر دارد. مقر اصلی آکادمی بین المللی سرامیک در شهر ژنو سوییس است و نمایندگی‌هایی در اروپای شمای (حوزه اسکاندیناوی)، فرانسه، آلمان، اسپانیا، حوزه اروپای شرقی، بریتانیا، آمریکای شمالی، حوزه اقیانوسیه، حوزه کشورهای مدیترانه، ژاپن، کره جنوبی و چین دارد.

ریاست این آکادمی هر چهار سال یکبار توسط آرای مستقیم اعضای آن انتخاب می‌شود و هم‌اکنون ریاست این آکادمی بر عهده توربژن کواسبو از کشور نروژ است.آکادمی بین‌المللی سرامیک بیش از 880 عضو از 74 کشور از تمامی قاره‌ها دارد. از ایران نیز 10 نفر از جمله بهزاد اژدری، هیربد همت آزاد، کوروش آریش، رجحانه حسینی، نفسیه خلج، بیتا فیاضی، عباس اکبری، شعبانعلی قربانی، رضا تائبی عضو این آکادمی‌اند.

یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران به دبیری هیربد همت‌آزاد آبان‌ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

 

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید