اخبار

مهرماه امسال 5 هنرستان هنرهای زیبا در استان‌ها افتتاح شد

مهرماه امسال 5 هنرستان هنرهای زیبا در استان‌ها افتتاح شد
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، پنج هنرستان به مجموعه هنرستان‌های هنرهای زیبای وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی اضافه شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر برنامه ریزی و توسعه آموزش های هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، در راستای پیشبرد اهداف و برنامه‌ها در حوزه آموزش هنر در سطح کشور، پنج هنرستان هنرهای زیبا در مهرماه جاری همزمان با آغاز سال تحصیلی در مازندران، ایلام، گلستان، قزوین و منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

هنرستان هنرهای زیبای تحت پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیرپاترین مراکز آموزش هنر کشور هستند و در هنرستان ها رشته های موسیقی، نمایش، نقاشی، گرافیک، سینما، پویانمایی و صنایع دستی، آموزش داده می­شود و راهیابی به این واحدها، علاوه بر احراز شرایط عمومی، مستلزم موفقیت در آزمون ورودی است.

هدف از تاسیس  این هنرستان  ها، تربیت هنرجویان مستعد و خلاق هنری برای ترویج هنرهای ملی، بومی و آموزش صحیح و آکادمیک هنرهای مدرن منطبق با اهداف و سیاست‌های کلی کشور،  همچنین میسر کردن حق دسترسی عادلانه افراد به فراگیری هنر، پرورش هنرمندان کارآمد و نخبه درسراسر کشور است.

با توجه  به افزایش علاقه مندان رشته های هنری و  متقاضیان تحصیل در  هنرستان‌های هنرهای زیبای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آمار هنرجویان هنرستان ها به تعداد پنج هزار و  485 نفر در سال تحصیلی 99‏‏-98 رسیده است و با تاسیس این هنرستان ها در استان های مازندران، ایلام، گلستان، قزوین  و منطقه آزاد قشم تعداد 49 هنرستان هنرهای زیبا در سراسر کشور فعالیت دارند.

 

۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید