اخبار

مدیر کل هنرهای تجسمی:

در این دوره سخت کرونا، گالری‌ها توانستند محیطی وابسته به شرایط را برای مخاطبان فراهم کنند

در این دوره سخت کرونا، گالری‌ها توانستند محیطی وابسته به شرایط را برای مخاطبان فراهم كنند
هادی مظفری، مدیر کل هنرهای تجسمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه آثار قهوه خانه‌ای گفت: در این دوره سخت پاندومی بیماری کرونا و قرنطینه های گسترده خانه گی ، بسیاری از گالری ها به خوبی توانستند محیطی وابسته به شرایط را برای مخاطبان خود فراهم کنند.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری در حاشیه این بازدید گفت : در این دوره سخت پاندومی بیماری کرونا و قرنطینه های گسترده خانه گی ، بسیاری از گالری ها به خوبی توانستند محیطی وابسته به شرایط را برای مخاطبان خود فراهم کنند . ما از تمامی گالری ها و هنرمندان عزیز حوزه تجسمی که در این دوره با رعایت تمامی پروتکل ها سعی در چرخاندن چرخ اقتصاد هنر و رونق کسب کار هنری را  دارند و به هنر و مخاطبان خود ارزش می نهند، نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

وی افزود : نگارخانه آرتیبیشن نیز از ابتدا با هدف نمایش آنلاین شکل گرفته بود . این گالری در این دوره تا کنون  17 نمایشگاه آنلاین برگزار نموده است. آرتیبیشن در کنار نمایشگاه های دوره ای مجازی، شش دوره مزایده آثار هنری در رشته های آثار کلاسیک هنر ایران، آثار قهوه خانه ای ، خوشنویسی، نقاشیخط  و...در کنار تابلوهایی از هنرمندان صاحبنام مدرنیست ایران نظیر سهراب سپهری ، رضا مافی ، بهمن محصص ، محمد احصایی ، نصرالله افجه ای و... به صورت آنلاین نیز برپا کرده است . هماهنگ شدن محیط های هنری و هنرمندان عزیز حوزه تجسمی با شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا در جامعه از مهمترین دستاوردهای این دوران است .

او با بیان اینکه محیط های هنری در ابتدا تصور می کردند، نمایش آثار هنری تنها به صورت حضوری امکان پذیر است . افزود : بسیاری از نگارخانه ها و فضاهای هنری در ابتدای شیوع ویروس کرونا و طرح قرنطینه تصور می کردند، نمایش و فروش آثار هنری تنها با حضور مخاطب در فضای گالری امکان پذیر است ولی تجربیات این دوره به خوبی نشان داد در صورت اعتماد متقابل مخاطب به گالری و بالعکس با برگزاری مجازی نمایشگاه ها و فروش های آنلاین نتایج بسیار خوبی به دست خواهد آمد .

مدیر کل هنرهای تجسمی اضافه کرد : من به فضاهای هنری که تا کنون تجربه برگزاری نمایشگاه های آنلاین را نداشته اند،توصیه می کنم با توجه به شرایط ویژه قرنطینه و پاندومی ویروس کرونا  از این روش بهره بگیرند و باعث فعال تر و پویا تر شدن حوزه تجسمی  شوند . آنها باید با توجه به تجربیات تمامی موزه ها و گالری مطرح داخلی و خارجی از برگزاری نمایشگاه مجازی و فروش آنلاین آثار هنری راهی را برای برون رفت از این شرایط بیابند تا همه با هم بتوانیم از دوره سخت عبور کنیم .

۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید