اخبار

پیام معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره تئاتر سردار آسمانی

پیام معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره تئاتر سردار آسمانی
سید مجتبی حسینی به دومین جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی پیام داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دومین جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی پیام داد و متن آن بدین شرح است: 

 

هوالعزیز

به حسرت‌نوشتن از مردی که متولد سادگی و فروتنی بود؛ چنان دشوار است که باید ستایش و سرودنش را به "هنر" پناه برد و مگر جز این است که هنر در همه‌حال، خالق اَبَرانسان‌های آزاده‌ای بوده است که پای بر زمین نجابت و سر در آسمان شرافت داشته‌اند و بی‌اندک چشمداشتی، جان به خاک میهن بخشیده‌اند وُ به کیمیای بندگی، نگاهبان دین و پاسدار دنیا بوده‌اند. "قاسم سلیمانی" اسطوره‌مردی برخاسته از مدرسه‌‌ی مقاومت وُ مکتب رادمردی است که در مدرسه‌ی "جنگ"، رویینه‌تن از کیمیای خداجویی و نوشداروی مردم‌دوستی گردید. سربازی مخلص که به مرام مراد خویش، جهان را محضر خدا می‌دانست و به شنیدن هر "هل مِن ناصِرا یَنصُرُنی"، لبیک‌گویان بود. کارنامه‌ی کرامت او اکنون که به مظلومیت، شهیدِ بیدارگری و بیدادستیزی است، میراث مانایی برای هنرمندان است تا به اقبال نام و نشان بی‌نظيرش، او را چنان که بود وُ نمی‌نمود، بیافرینند و هم‌صدای با پروردگار "فتبارک‌الله احسن‌الخالقین"گو باشند. 

جشنواره‌ی تئاتر "سردار آسمانی" ادای دینی است به شیرآهنکوه‌مردی که بر دژخیم جهل و خشم سایه افکنده بود و در مرزهای وطن؛ "مالک اشتر" و فراتر از مرزهای میهن خویش، "حارسُ‌الحَرَم" نام داشت. نیک‌یاد او بر صحنه‌های مقدّس تئاتر، مسئولیتِ عظیم هنرمندانی است که معاصرت با آن "به‌حقیقت‌انسان" را درک کرده‌اند وُ می‌کوشند که آرمان وُ آرزوی آن شهید سعید را به اعجاز هنر جاودانه کنند. سزاوار است که به دستمریزاد هنرمندان و صاحب‌خردان این رویداد، در شرح شریفِ سردار آسمانی هم‌صدا باشیم که:

گریزد از صف ما هر که مرد غوغا نیست   

کسی که کشته نشد از قبیله‌ی ما نیست...

۱۰ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید