اخبار

سردار سلیمانی در آینده نیز دستمایه و الهام‌بخش هنرمندان است

سردار سلیمانی در آینده نیز دستمایه و الهام‌بخش هنرمندان است
سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از چند مسئولی بود که در آخرین شب به اجرای مستند نمایش «سرباز» نشست.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری، حسینی درباره این اثر نمایشی گفت: مهم‌ترین ویژگی این اثر این است که با باور و جان آفرینندگان و هنرمندان پدیدآور آمیخته است و این آمیختگی با جان و عشقی که درون تک تک عوامل این اثر است، بر جان مخاطب تاثیر دارد. 

حسینی در ادامه گفت: هنرمندان برای ایده‌هایی که به ذهن‌شان می‌آید، منتظر رخدادی نیستند، بلکه آزادانه به ایده‌های خود می‌پردازند و هر هنرمندی در هر سطحی زمانی که با سوژه‌ای ارتباط عاطفی برقرار می‌کند، علاقه‌مند است که درباره آن ایده کارش را به سرانجام برساند. 

او افزود: طبیعتاً برخی از هنرمندان در مراتب عالی‌تر و یا آزموده‌تر و با تجربه‌تر هستند و این فرصت را پیدا می‌کنند که اثری را بیافرینند که مورد اقبال بیشتری باشد و هنرمندانی نیز که در آغاز راه هنرجویی هستند، ایده‌های خود را دنبال و آثاری را تولید می‌کنند. 

او در ادامه توضیح داد: اینکه درباره یک موضوع و مفهوم فعالان هنر و هنرمندان هماهنگی و همراهی داشته باشند تا بهترین آثار برای بهترین موضوعات ساخته، معرفی و در معرض داوری قرار گیرد، قطعا یک مسئولیت نانوشته انسانی است که نتایج ارزشمندی می‌تواند داشته باشد. 

سیدمجتبی حسینی گفت: طبیعتاً موضوع سردار سلیمانی مانند موضوعات مهمی که در تاریخ ایران وجود داشته، نه تنها امروز بلکه در آینده نیز دستمایه و الهام‌بخش هنرمندانی خواهد شد که به عرصه هنر می‌پیوندند و آثاری را خلق خواهند کرد. 

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: زمان پیش‌رو، یک زمان بسیطی است و حتما صاحبان استعداد و هنرمندان خلاق آینده نیز به این موضوع خواهند پرداخت چنان‌که امروز بسیاری از هنرمندان درباره قهرمانان و اسطوره‌های تاریخی ما نیز آثاری را ساخته‌اند.

۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۶:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید