اخبار

شماره‌‌256ماهنامه‌‌ نمایش بر روی پیش‌خوان

شماره‌‌256ماهنامه‌‌ نمایش بر روی پیش‌خوان
جدیدترین شماره‌‌ ماهنامه‌‌ نمایش، ویژه‌ی دیماه 99 با نگاه ویژه‌ به تئاتر آنلاین منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی؛ نگاه ویژه‌ این شماره از مجله‌‌ نمایش تئاتر آنلاین با مطالبی همچون اجراهای آنلاین می‌تواند صنعت نمایش را حفظ کند؟ نوشته‌ آناندا پِلِرین با ترجمه‌ آبتین جاوید، اگر تئاتر بمیرد، چه چیزهای دیگری با آن می‌میرد؟ نوشته هلن لوئیس و تئاتر در بحبوحه  کووید 19 مرزهای قصه پردازی را با مخاطبین آنلاین جابجا می کند نوشته کلسی جاکوبسان با ترجمه‌ نسیبه جمشیدی شاهرودی،اینترنت، تئاتر و زمان: ترارسانه‌ای کردن تئاترون نوشته‌ اندی لَوِندِر و تئاتر ندارید؟ مشکلی نیست نمایش‌ها و موزیکال‌ها پخش اینترنتی خواهند داشت نوشته‌ الیزابت وینسنتلی با ترجمه‌ مجید کیانیان، نقد تئاتر و رسانه‌های جدید:از فضای خالی به فضای مجازی نوشته‌ پورتر اندرسون با ترجمه‌ ابراهیم ابراهیمی و سایبر دراما چیست؟ نوشته‌ی احسان زیورعالم به همراه گفت‌وگویی با علیرضا کوشک‌جلالی با عنوان مرز بین خلاقیت و جنون به باریکی تار مویی است مرجان سمندری منتشر شده است.

همچنین مخاطبان می‌توانند نقد و تحلیل نمایشنامه نقد و تحلیل نمایشنامه «عَرَق» را با عنوان "یکی از ما باید بمونه" نوشته‌ منصور خلج، نقد و تحلیل نمایشنامه «سوفیای من» با عنوان سوفیای من، شهلای آنها نوشته‌ آزاده فخری،مقاله‌  تئاتر عروسکی روسیه از نیمه دوم قرن 20 تا دوران معاصر نوشته‌ سارا دافعی، تاثیر تئاتر بر شکل گیری مفهوم شهروندی؛ با نگاهی به کتاب «تئاتر و شهروندی» نوشته دیوید وایلز نوشته‌ی رحمان هوشیاری، درام  ابسورد نوشته‌ نیوشا صادقان و رکن پنجمِ تئاتر در گرفت و گیرِ دورانِ کرونایی نوشته علی‌اصغر راسخ‌رادرا نیز در این شماره بخوانند.

 

سرمقاله‌ این شماره با نام «ادراک معنای هنر قدسی در ذات واقعه فاطمی»به قلم نصرالله قادری منتشر شده است.

شماره 256 ماهنامه‌‌ی نمایش ویژه‌ دی ماه 1399 با سردبیری نصرالله قادری و با قیمت پانزده‌ هزار تومان برای عموم علاقه‌مندان حوزه تئا‌تر چاپ و توزیع شده است.

۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید