اخبار

شاه آبادی در معارفه رییس جدید تئاتر شهر

شاه آبادی در معارفه رییس جدید تئاتر شهر
هرهنرمند تئاتر به نسبت توان و جایگاه علمی، هنری خود باید از بودجه تئاتر استفاده کند
مراسم معارفه سید صادق موسوی به عنوان رییس جدید تئاترشهر صبح امروز- یکشنبه 25 اردیبهشت ماه با حضور حمید شاه آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حسین مسافرآستانه مدیر اداره کل هنر های نمایشی و جمعی از مدیران عرصه تئاتر کشور و هنرمندان تئاتر برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  در این مراسم معاون امور هنری ضمن تشکر از خدمات 11 ماه معاون اجرایی مجموعه تئاتر شهر، تقویت واحدهای عامل ، دادن اختیار بیشتر به این واحدها و مسئولیت خواستن از ایشان را سیاست جدید معاونت هنری دانست.
شاه آبادی تئاتر را بستری برای اندیشه ورزی و خردورزی دانست و افزود: تئاتر امروز لازمه حیات بشری و هرکس با هر سطحی از دانش به تئاتر نیاز دارد . ما این نیاز را در چنبره محدودی قرار دادیم. تئاتر باید نقش خود را بین مردم ایفا کند و این سازو کار را که در گذشته کمتر بوده است باید ایجاد کرد.
وی ضمن اظهار امیدواری برای پایگاه شدن تئاتر شهر برای تئاتر حرفه ای ایران در عین حال تصریح کرد: باید بدانیم که تئاتر ایران فقط تئاترشهر نیست. تئاتر ایران یعنی هر هنرمند تئاتر به نسبت توان و جایگاه علمی، هنری خود بتواند از بودجه تئاتر استفاده کند.
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظارات از تئاتر شهر را بیش از آن چیزی که تا به حال بوده دانست و افزود: باید کاری کرد که هنرمند تئاتر به دنبال شغل دیگری در این مسیر نگردد و بسترهای این امر را فراهم کرد. نمی گویم پایان دولت دهم پایان مشکلات تئاتر کشور است ولی در پایان این دولت باید به نقطه ای برسیم که مشکلات اهالی تئاتر از جنس دیگر و کوچک تر و محدودتر شده باشد .
در این مراسم حسین مسافرآستانه نیز در سخنانی ضمن تشکر از همکاران مجموعه تئاتر شهر تاکید کرد: در این مدت 11 ماه هیچ برنامه ای نبوده که با مشکل بزرگی برخورد کند و حتی بسیاری از برنامه های از پیش تعیین نشده با مدیریت خانم مقتدی و همکاران مجموعه تئاتر شهر به مرحله اجرا رسیده است.
مدیر اداره کل هنرهای نمایشی اضافه کرد: معاونت هنری در مورد چگونگی اداره مجموعه تئاتر شهر بسیار جدی هستند و جلسات زیادی دراین رابطه برگزار شده است که این جدیت به معنای حمایت بیشتر و وسعت اختیارات رییس تئاتر شهر خواهد بود .
در این مراسم مدیر اجرایی مجموعه تئاترشهر ضمن خیرمقدم به موسوی فعالیت همکاران خود در مجموعه تئاترشهر را غیورانه خواند و اظهار امیدواری کرد قشر هنرمندان از این فعالیت ها راضی بوده باشند.
سید صادق  موسوی رییس جدید تئاتر شهر نیز در بخش پایانی مراسم با اظهار علاقه به مجموعه تئاترشهر حضور خود را در این مجموعه با انگیزه دانست و افزود: در این 14 سال حضور من در اداره کل هنرهای نمایشی فکر می کنم هیچ ترکیبی هماهنگ تر از ترکیب مدیریت فعلی در این اداره کل نباشد که امیدوارم با نگاه بلند معاون امور هنری و خدمات مدیر کل هنرهای نمایشی روزی که از این مسولیت تودیع می شوم هنرمندان رضایت نسبی از این دوران داشته باشند.
در پایان این مراسم معاون امور هنری به همراه مدیر اداره کل هنرهای نمایشی حکم مدیریت مجموعه تئاتر شهر را به سید صادق  موسوی توفیض نمودند.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۴۸
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید