اخبار

اعضای شورای شهر با مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حریم تئاتر شهر دیدار می کنند

اعضای شورای شهر با مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حریم تئاتر شهر دیدار می کنند
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از تئاتر شهر از برگزاری یک جلسه مشترک میان اعضای شورای شهر تهران با مدیران وزارت فزهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی تئاتر درباره حل مشکلات پیرامونی مجموعه تئاتر شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، علی عطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از تئاتر شهر ضمن گفت و گو با ابراهیم گله دار زاده رئیس این مجموعه که با هماهنگی و حضور شهردار منطقه 11 تهران صورت گرفت، از برگزاری جلسه مشترک میان اعضای «کمیسیون معماری و شهرسازی» ، «کمیسیون فرهنگی اجتماعی»  شورای اسلامی شهر تهران ،مدیران وزارت ارشاد و تعدادی از اهالی تئاتر ، تشکل های مربوطه با حضور مدیران شهرداری تهران در هفته های آینده سخن گفت. 
اقدامات شهرداری منطقه 11 تهران برای حل مشکلات تئاتر شهر
نصرالله آبادیان شهردار منطقه 11 تهران در ابتدای این دیدار با اشاره به مباحثی که طی روزهای اخیر درباره محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر به وجود آمده توضیح داد: طی روزهای اخیر مباحث مهمی هم از جانب هنرمندان ارزنده عرصه تئاتر، مدیریت اداره کل هنرهای نمایشی و ریاست مجموعه تئاتر شهر و هم از جانب برخی اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران، تعدادی از کارشناسان جامعه معماری و شهرسازی کشور و حوزه های مختلف میراث فرهنگی درباره موضوع مهم محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر در رسانه ها مطرح شده که جا دارد از همه عزیزانی که چه در حوزه رسانه و چه در حوزه های دیگر نسبت به این موضوع دغدغه مندی خود را نشان دادند قدردانی کنم. چرا که موضوع محیط پیرامونی این مجموعه از جمله مباحث مهمی است که طی سالهای اخیر مورد دقت نظر اهالی محترم رسانه و کارشناسان حوزه های مختف قرار گرفته که این توجه نشان دهنده اهمیتی است که چنین مجموعه ای در شهر تهران برخوردار است. 
وی افزود: به هر حال با توجه به نقطه نظرات متفاوتی که طی روزهای اخیر شاهد انتشار آن در رسانه ها و گفتگوهای کارشناسان بودیم به نظرمان آمد تا با برنامه ریزی های لازم شرایطی را برای برگزاری یک جلسه  مهیا کنیم تا موضوع مهم محیط پیرامونی تئاتر شهر در قالب یک گفتگوی مشترک به نتیجه مشخصی برسد.
برگزاری جلسه مشترک شورای شهر و مدیران وزارت ارشاد
علی اعطا عضو عضو هیأت رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران هم در این دیدار گفت: باتوجه به مجموعه مباحثی که طی روزهای اخیر درباره ناامنی و نا ایمنی محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر از سوی هنرمندان ارجمند تئاتر، کارشناسان حوزه معماری و شهرسازی و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت، از دکتر آبادیان شهردار محترم منطقه 11 خواستم بازدید از محوطه تئاتر شهر را با دوستان هماهنگ کنند تا ضمن بازدید به اتفاق مدیر مجموعه جناب گله دارزاده گفت و گویی در رابطه با مسائل محوطه تداتر شهر داشته باشیم. 
وی اظهار کرد: من با مجموعه تئاتر شهر و محوطه پیرامون آن حداقل دو دهه است که آشنایی و در ارتباط بوده ام. مجموعه مشکلات و آسیب هایی در اطراف ساختمان به وجود آمده است که ضمن گفت و گو با مجموعه ذینفعان آن،  باید زمینه حل مسائل ناامنی و ناایمنی آن و ساماندهی فضای پیرامون را فراهم کنیم. 
اعطا در بخش دیگری از صحبت های خود توضیح داد: در یک سال گذشته تدوین «سند مدیریت بهره برداری برای فضاهای عمومی شهر تهران» توسط شهرداری تهران را دنبال کرده ایم. اتفاقا در این مدت فکر می کردم حالا که چنین وضعیت نامناسبی برای مجموعه تئاتر شهر به وجود آمده و همه هم بر این باورند که مسائل و آسیب های جدی که به این فضا وارد شده در شأن عموم شهروندان و مخاطبان هنر نیست، چرا شهرداری تهران موضوع «مدیریت بهره برداری از فضاهای عمومی شهر تهران» را از فضای عمومی پیرامون مجموعه تئاتر شهر آغاز نکند؟ 
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: در همین رابطه گفت و گویی با جناب آقای دکتر حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر داشتیم. بنا را بر این گذاشتیم که جلسه مشترکی را با ذی نفعان و بهره برداران تئاتر شهر ترتیب دهیم تا بتوانیم به راه حل مشترکی برسیم و ساماندهی فضای پیرامون تئاتر شهر و ایمنی و امنیت در آن مورد توجه جدی قرار گیرد.
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید