اخبار

حمید شاه آبادی در حاشیه جشنواره موسیقی نواحی:

حمید شاه آبادی در حاشیه جشنواره موسیقی نواحی:
موسیقی نواحی ما بستر مناسبی برای بیان نغمات الهی و توحیدی است
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موسیقی نواحی ما گونه ای مستقل از هنر موسیقایی کشور است که می تواند بستر مناسبی برای بیان نغمات الهی و توحیدی باشد .
به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "حمید شاه آبادی" در حاشیه برگزاری هفتمین جشنواره موسیقی نواحی گفت : در سال 1390 و در جهت ارتقا سطح کیفی و توجه ویژه به موسیقی نواحی مختلف کشور بودجه ای مشخص برای اجرای عمومی و صحنه ای این گونه ی موسیقایی در سراسر کشور در نظر گرفته می شود .
حمید شاه آبادی افزود : هنرمندان و برنامه ریزان باید به سرعت جای خالی هفت سال عدم برگزاری جشنواره موسیقی نواحی را با تلاش مضاعف خود در تولید آثار فاخر پر کنند .
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : موسیقی نواحی دارای چنان  ظرفیت‌ بالایی است که می تواند فرصت مناسبی را برای بیان پیام‌های منبعث از فرهنگ  ایران و اسلامی ما  باشد .
حمید شاه آبادی در ادامه تصریح کرد : باعث خرسندی و مباهات است که پس از یک وقفه طولانی کاروان هنر موسیقی نواحی ایران به همت دست اندرکاران و هنرمندان بزرگ این عرصه مجدد راهی شده است .
شاه آبادی از موسیقی نواحی به عنوان هنری یاد کرد که برای هر ایرانی اصیلی یادآور حس ویژه و خاطرات زیبایی از گذشته فرهنگی ، قومی و ملی  است.
وی گفت : همه باید برای صیانت از موسیقی ملی کشور احساس وظیفه کنیم و در این مسیر اولین گام و مطمئن ترین راه توجه به  موسیقی نواحی است .
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت : در حوزه معاونت هنری تلاش خواهیم کرد تا توجه ویژه ای به اجرای صحنه ای موسیقی نواحی در طول سال 1390داشته باشیم .
هفتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که از 24 اردیبهشت ماه آ غاز شده است 28 اردیبهشت ماه به کار خود پایان می دهد.
 
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۵۸
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید