اخبار

باتشکیل دبیرخانه جشنواره در استان خوزستان

چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر از فردا آغاز می شود
چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر از فردا سوم خرداد ماه تا 8 خرداد با برگزاری مراسم افتتاحیه در مسجد جامع خرمشهر آغاز به کار خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید لطف ا... سپهر-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و دبیر جشنواره- با اعلام این خبر که امسال برای اولین بار دبیرخانه جشنواره به استان خوزستان انتقال پیدا کرد در ارتباط با روند برگزاری این جشنواره گفت: تعداد 108 نمایش امسال به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر ارسال شد که در مرحله اول 32 اثر ، در مرحله دوم 25 اثر و در نهایت 14 نمایش به عنوان آثار برگزیده مشخص شدند و د رجشنواره حضور خواهند داشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در ارتباط با استان های شرکت کننده در بخش صحنه ای جشنواره گفت: در این دوره از جشنواره نمایش هایی از استان های تهران، خوزستان، کرمانشاه، خراسان رضوی ، فارس، گیلان، اردبیل، ایلام، چهارمحال بختیاری، آذربایجان شرقی و کهکیلویه و بویراحمد حضور خواهند داشت.
وی افزود: در بخش صحنه ای امسال آقایان عبدالحی شماسی، شهرام کرمی و یدا... وفادرای داوری آثار برگزیده را به عهده خواهند داشت.
دبیر چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر همچنین با اشاره به بخش نمایشنامه نویسی این دوره از جشنواره گفت: تعداد 82 اثر نمایشی در این بخش به دبیرخانه ارسال شده است که از این تعداد 10 اثر کاندیدا خواهند شد و در نهایت 3 تا 5 نمایشنامه به عنوان برگزیده و منتخب معرفی خواهند شد.
سپهر در پایان در ارتباط با بخش های جنبی این جشنواره نیز گفت: در بخش جنبی امسال اجرای نمایش های کوتاه از هنرمندان استان خوزستان، جلسات خوانش نمایشنامه توسط نویسندگان برتر استان و کارگاههای نقد و بررسی و آموزشی را خواهیم داشت.
چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر از 3 خرداد تا 8 خرداد در دو شهر آبادان و خرمشهر و در تالارهای ثامن الائمه، اشراق، خلیج فارس، فانوس و مسجد امام موسی بن جعفر (ع) برگزار خواهد شد.
۳ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۲۸
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید