اخبار

جشنواره تجسمی فجر پرچم و نمادی از انقلاب اسلامی است

جشنواره تجسمی فجر پرچم و نمادی از انقلاب اسلامی است
حمید شاه‌آبادی در مراسم افتتاح بخش رقابتی پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) گفت: باید از تمام افرادی که برای این جشنواره و برگزاری پنجمین دوره آن مشارکت داشتند قدردانی کرد.
معاون امور هنری وزارت فرهگ و ارشاد اسلامی معتقد است: جشنواره هنرهای تجسمی فجر مهم‌ترین بستر برای ارائه و گسترش خلاقیت‌های هنری، جهت اقتدار فرهنگی هنری کشور است تا بتوانیم از آن به عنوان پرچم و نماد انقلاب یاد کنیم.

 حمید شاه‌آبادی  در مراسم افتتاح بخش رقابتی پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) گفت: باید از تمام افرادی که برای این جشنواره و برگزاری پنجمین دوره آن مشارکت داشتند قدردانی کرد.

 وی اظهار امیدواری کرد تا پنجمین جشنواره تجسمی فجر بتواند همچون سال‌های پیش و حتی بهتر از چهار دوره قبلی نقش خود را در عرصه هنرهای تجسمی ایفا کند و بتواند گوشه‌ای از ظرفیت بزرگ تجسمی را در داخل و خارج از کشور به نمایش بگذارد.

 شاه‌آبادی جشنواره تجسمی فجر را زمینه‌ای برای نمایش استعداد و قابلیت‌های هنری کشور دانست و افزود: خوشبختانه از کشور ما به عنوان یکی از بزرگترین کشورها در عرصه تولید فکر و اندیشه یاد می‌شود و از این جهت جشنواره تجسمی فجر مهم‌ترین بستر برای ارائه و گسترش خلاقیت‌های هنری است.

 معاون امور هنری تصریح کرد: آنچه کشور ما بدان شناخته می‌شود حوزه فکر‌، اندیشه و خلاقیت است که مجموع این موارد می‌تواند بستری فراهم کند تا ما جزو موثرترین و تاثیرگذارترین بدنه‌های فکر و خلاقیت باشیم و جهت اقتدار فرهنگی و هنری آن را به کار گیریم.

 او همچنین از دبیران توانمند این دوره از جشنواره و هیات داوری قدردانی کرد و گفت: نقش بی‌بدیل این افراد در شکوفایی استعداد هنرمندان و نسل جدید قابل توجه است زیرا که زمینه‌ای از شور‌، امید و ظرفیت را به واسطه نمایش و انتخاب این آثار فراهم می‌کند.

 شاه آبادی خاطر نشان کرد: خوشبختانه مدیران جشنواره تجسمی در این دوره تلاش کردند تا یکپارچه در این اندیشه همدل باشند و کیفیت مهم‌ترین ویژگی برای‌ انتخاب باشد. در واقع آنها در این مسیر بر اهداف خود ایستادگی کردند تا آثار جشنواره جدید و تازه باشد و در عین حال بر شعائر جشنواره تجسمی فجر تاکید کنند تا بتوانیم فصل جدیدی را برای این جشنواره رقم بزنیم و از آن به عنوان پرچم و نماد انقلاب یاد کنیم.

 

۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ۱۵:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید