اخبار

یوسفی‌فر: کارشناسان بخش‌های مختلف جشنواره مدولباس مستقل کار کنند

یوسفی‌فر: کارشناسان بخش‌های مختلف جشنواره مدولباس مستقل کار کنند
عضو ستاد اجرایی بنیاد ملی مد و لباس: با توجه به اینکه جشنواره مدولباس فجر امسال از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است کارشناسان هر بخش باید منفک از کارشناسان بخش دیگر کار کنند تا وسعت ارزیابی بیشتر باشد.
عضو ستاد اجرایی بنیاد ملی مد و لباس: با توجه به اینکه جشنواره مدولباس فجر امسال از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است کارشناسان هر بخش باید منفک از کارشناسان بخش دیگر کار کنند تا وسعت ارزیابی بیشتر باشد.
حمیدرضا یوسفی‌فر  گفت: در این مدت گذشته فعالیت‌های بنیاد ملی مد و لباس و کارگروه ساماندهی مد و لباس بیشتر به مانتو خانم‌ها خلاصه می‌شد. اما در این دوره، جشنواره بخش‌های مختلفی از جمله پوشاک آقایان، پوشاک خانم‌ها و پوشاک کودکان را شامل می‌شود. بنابراین کارشناسان هر بخش باید منفک از کارشناسان بخش‌ دیگر باشند تا وسعت ارزیابی بیشتر باشد.

دبیر کمیسیون فنی و ارزیابی در ادامه با اشاره به اینکه در دومین جشنوار مد و لباس فجر تا کنون بیش از 200 تولیدکننده برتر ثبت نام و آثار خود را ارائه داده‌اند، گفت: با توجه به اینکه دومین جشنواره مد و لباس فجر در زمان مهمی برگزار می‌شود حساسیت اتحادیه بر این مبنا است که آثاری را در بخش فروش ارائه کنیم که محصول بنیاد ملی مد و لباس باشد. تولید کنندگان هم باید بدانند تنها آثاری که مرحله ارزیابی آثار را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند مجوز فروش می‌گیرند و امکان فروش سلیقه‌ای محصولات برای شرکت کنندگان وجود ندارد. بنابراین تنها محصولاتی اجازه فروش می‌گیرند که با چهارچوب‌های ارزیابی مطابقت داشته باشند و این نیاز به یک نظارت دقیق و صحیح دارد.

عضو ستاد اجرایی بنیاد ملی مد و لباس افزود: در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌هایی که بنیاد ملی مد و لباس مسئولیت اجرایی‌شان را بر عهده می‌گیرد بیشتر وجه فرهنگی کار مطرح است تا وجه اقتصادی کار. زیرا ما در بنیاد ملی مد و لباس ماموریت توجه به مد و پوشش داخلی و توجه به سبک زندگی در حوزه پوشش را بر عهده داریم. ضمن اینکه بزرگ‌ترین هدف اتحادیه پوشاک کشوری ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است تا جایی که تمام برنامه‌های جشنواره مد و لباس فجر را بر این مبنا استوار کرده‌ایم.

وی در پایان گفت: در 2 سال گذشته که معاونت هنری وزارت ارشاد اسلامی به طور جدی وارد عرصه مد و لباس شده است اتحادیه پوشاک کشوری نیز در حوزه فرهنگی همکاری تنگاتنگی با کارگروه ساماندهی مد و لباس برقرار کرده است. تا جایی که حتی معاونت هنری یکی از اعضای بنیاد ملی مد و لباس را از اتحادیه پوشاک کشوری انتخاب شده است. امیدوارم دیگر دستگاه‌های عضو کارگروه ساماندهی مد و لباس هم خلا‌های موجود در کار را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانیم هرچه زودتر به مرحله پیش‌رفته‌ای از کار برسیم. امیدواریم در جشنواره مد و لباس فجر امسال تعامل و همگرایی ویژه‌ای را میان طراحان، تولید کنندگان، عرضه کنندگان و در کل چرخه پوشاک شاهد باشیم.

انتهای پیام / ن 

۲۵ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید