اخبار

خوشنویسی کشور به یک اتحاد و یکپارچگی نیاز دارد

خوشنویسی کشور به یک اتحاد و یکپارچگی نیاز دارد
معاون هنری وزارت ارشاد بر یکپارچگی خوشنویسی کشور تاکید و خواستار تلاش برای حفظ اتحاد شد.
 

به گزارش روابط عمومی معاونت هنری، مراسم اعطای گواهینامه استادی به 54 نفر از اعضای انجمن خوشنویسان با حضور حمید شاه آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامحسین امیرخانی، مهدی فضائلی نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در انجمن خوشنویسان و هنرمندان خوشنویسی، عصر دیروز 23 بهمن‌ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در این مراسم حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مایل بودم به نشانه ادب و احترام به هنر و هنرمندان خوشنویسی در این نشست حضور داشته باشم و ضمن تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران هنر خوشنویسی به عزیزانی که امروز به درجه استادی نائل می شوند تبریک بگویم.

وی با بیان اینکه "کمتر کسی را در عرصه فرهنگ و هنر می شناسیم که با این هنر آشنایی نداشته باشد"، افزود: به حق باید هنر ارزشمند خوشنویسی را بیش از هر هنر دیگری نماد هنر ملی خود بدانیم چرا که این هنر بخشی از تاریخ و فرهنگ ماست.

شاه آبادی ادامه داد: هنر ما همواره و در طی زمان مورد هجوم بیگانگان بوده اما خوشنویسی خود را مصون نگاه داشته است و در این مسیر باید از همه کسانی که از این هنر مراقبت کرده‌اند تقدیر و تشکر کرد.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با تقدیر از همه کسانی که انجمن خوشنویسان را مراقبت کرده و اقدامات ارزشمندی در آن انجام داده‌اند، اظهار کرد: کسانی که در این انجمن قرار دارند بخشی از فرهنگ و هنر کشور هستند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم تمام توان خود را برای اعتلای این انجمن به‌کار می‌گیرد.

وی گفت: همه تلاش ما این است که یکپارچگی انجمن خوشنویسان حفظ شود چرا که خوشنویسی به عنوان نماد هویت ملی ما شناخته شده و متعلق به شخص یا جریان خاصی نیست. امروز خوشنویسی کشور به یک اتحاد و یکپارچگی نیاز دارد و من از همه بزرگان خوشنویسی درخواست می‌کنم برای به دست آمدن و حفظ این یکپارچگی تلاش کنند.

شاه آبادی ادامه داد: در این دو سه سال اخیر هم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هیچ کمکی کوتاهی نکرده و استادان سراسر کشور هم در این مسیر همراهی کردند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرموده‌اند "اقتدار ما اقتدار فرهنگی است" اظهار کرد: با افزایش تعداد اساتید خوشنویسی اقتدار این رشته هم بیشتر می‌شود. انصافا امروز فاصله خوشنویسی تهران با شهرستان‌ها بسیار کمتر از گذشته است. در گذشته شاید تعداد کسانی که درجه ممتازی داشتند در همین شهر تهران زیاد نبود اما امروز وضعیت بسیار بهتر از گذشته است.

معاون هنری ارشاد ادامه داد: انجمن خوشنویسان دارای جایگاه رفیعی است و هنرمندان این انجمن باید تلاش کرده و از این جایگاه رفیع صیانت کنند. برای توسعه کیفی و کمی این رشته همچنان باید تلاش کرد که یکی از این تلاش‌ها افزایش کلاس‌های خوشنویسی در سراسر کشور است.

 

 

۲۵ بهمن ۱۳۹۱ ۱۳:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید