اخبار

توجه به جوان گرایی در جشنواره مد و لباس

توجه به جوان گرایی در جشنواره مد و لباس
حمید قبادی درباره بحث داوری و نحوه انتخاب آثار در جشنواره مد و لباس فجر گفت: داوری یکی از ارکان جدی و اساسی جشنواره ها است. بویژه در این جشنواره که ما در ابتدای کار آن هستیم.

حمید قبادی درباره بحث داوری و نحوه انتخاب آثار در جشنواره مد و لباس فجر  گفت: داوری یکی از ارکان جدی و اساسی جشنواره ها است. بویژه در این جشنواره که ما در ابتدای کار آن هستیم.

وی افزود: سعی ما در نمایشگاه‌های گذشته هم براین بود که داوری‌ها طبق سلیقه جامعه باشد و همه جانبه آن را سنجیده‌ایم. نظرات جوانان را مورد توجه قرار داده‌ایم و به عبارتی در یک اقدامات شجاعانه ستاد جشنواره تصمیم گرفت که نظرات مردمی این حوزه را دریافت کند. همچنین سامانه پیام کوتاه جشنواره به صورت تعاملی فعال است. این یعنی ارتباط با مخاطب یک طرفه نیست و دو جانبه است. این سامانه اخبار و یا به عبارتی نظرات مخاطبان را دریافت می کند.

وی ادامه داد: ما در اقدام اول نظرات مردم را درباره جشنواره جمع‌آوری کردیم و در گام بعد قصد داریم نقطه نظراتشان را هم در راستای پیشبرد بهتر کار جمع‌آوری کنیم. ما در این اقدام رسما اعلام کردیم که مخاطبان ما نظراتشان را راجع به موضوعات داوری اعلام کنند که با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شد.120 پیام کوتاه راجع به داوری‌ها به صورت مشروح به دست ما رسید که برای ما راه‌گشا بود.

قبادی تصریح کرد: همچنین براساس پیشنهاد‌هایی که به دست ما رسید و جمع بندی‌های صورت گرفته، ساختار داوری ما منسجم تر و موثر تر شکل گرفت. به همین دلیل ما یک هیئت انتخاب را پیش از هیئت داوری در ساختار جشنواره پیش بینی کردیم. این هیئت انتخاب، گام اول را بر می‌دارد. به عبارتی پذیرش یا عدم پذیرش یک اثر را در این هیئت انتخاب می‌کند. از نظر ما هم این روش در سرعت عمل و کیفیت کار موثر است.

دبیر جشنواره مد و لباس فجر ادامه داد: نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که قطعا ما در این دوره در ترکیب داوران تغییر خواهیم داشت. از جوانان استفاده خواهیم کرد و به عبارتی با رعایت نهایت احترام به همه پیشکسوتان تلاش می‌کنیم که یک داوری جوان پسندانه داشته باشیم.

وی افزود: البته این به این معنا است که اصول اصلی کار، یعنی اصول کار گروه ساماندهی مد و لباس حفظ شود و با حفظ آن اصول با نگاه جامع‌تر و با مشارکت بیشتر طراحان و به عبارتی با دیدن نقطه نظرات آن‌ها بتونیم داوری را در قالب جدید انجام دهیم. در این دوره با توجه به سوابقی که از داوران گذشته سراغ دارم فکر می کنم که داوری ها از آسیب کم تری بر خوردار است.

وی ادامه داد: اما باید این نکته را به مخاطبان محترم عرض کنیم که بعضی از آثار هست که اساسا امکان ورود به مراحل بعدی جشنواره را ندارد. چه در این جشنواره و چه در جشنواره‌های گذشته. آثاری که مطابق با اصول الگوهای تعریف شده نیست طبیعا به مراحل بعدی راه پیدا نمی کند. ممکن است صاحبان این آثار احساس کنند که اثرشان بدون ملاحظه رد شده اما در واقع اینطور نیست. مبنای ما مبنای تعریف شده در اهداف جشنواره است.

قبادی در پایان گفت: با توجه به پیشنهادهایی که به دست ما رسیده گام بعدی که می خواهیم برداریم انتشار شاخصه‌ها است. این گام بسیار بلندی است که صاحبان آثار خودشان بتوانند درباره آثار یک دیگر اظهار نظر کنند.

انتهای پیام/م

۲۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید