اخبار

حمایت بلاعوض از طرح های برتر جشنواره مد و لباس

حمایت بلاعوض  از طرح های برتر جشنواره مد و لباس
حمید شاه آبادی در آیین پایانی اولین جشنواره مد و لباس استان گلستان، لباس را بیانگر اعتقادات و باورهای افراد خواند و گفت: مد و لباس ایرانی باید در جامعه منشا اثر باشد؛ اما متاسفانه از پایان دوره قاجار، سبک لباس ها با هجمه بیگانگان مواجه شد و اکنون پوشش خاص ایرانی نداریم،
وی اضافه کرد: با وجود این هجمه ها، هنوز برخی از نمادها حفظ شده و باید برای کاربردی شدن آن ها تلاش زیادی صورت گیرد. جامعه شناسان نیز برای ارزیابی هویت اقوام، سه مقوله زبان، دین و لباس را مورد ارزیابی قرار می دهند.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه، از حمایت بلاعوض وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرح های برتر این جشنواره خبر داد و گفت: وزارت ارشاد برای هر طرح برتر، کمک هزینه بلاعوض به مبلغ 10 میلیون ریال پرداخت می کند. همچین به هر کدام از آن ها نیز مبلغ 50 میلیون ریال وام می پردازد.

شاه آبادی در پایان در جمع خبرنگاران حضور یافت و تصریح کرد: برای حمایت از تولید ملی در بخش پوشاک، طراحان و تولیدکنندگان باید با یکدیگر تعامل داشته باشند و جشنواره مد و لباس، اولین گام در این عرصه است.

وی همچنین اظهار داشت: پوشاک باید بر اساس فطرت انسان ها و با توجه به علایق دینی و بومی آن ها تولید شود و برای حفاظت و صیانت از فرهنگ اصیل گذشته، لباس های بومی مطابق با سلیقه مردم باید مورد حمایت قرار گیرد.

 

۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید