اخبار

مدیران صدا و سیما میهمان ارشاد

مدیران صدا و سیما میهمان ارشاد
ضیافت افطار معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه شنبه با حضور مدیران وزارت ارشاد و صدا و سیما در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این ضیافت افطار سید محمد حسینی(وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، محمد حسین صوفی (معاون صدا)، حسن خجسته (معاون برنامه‌ریزی و نظارت صداوسیما)، حمید شاه‌آبادی (معاون امور هنری وزارت ارشاد)، حمید شیخ محمدی (مدیر رادیو ایران) و جمعی از مدیران صداوسیما و وزارت ارشاد در فرهنگسرای نیاوران حضور داشتند.

امیدواریم با همکاری نهادهای فرهنگی اعتماد عمومی جلب شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم افطار در جمع مدیران صدا و سیما گفت: امیدواریم با همکاری موثر بین نهادهای فرهنگی کشور و رسانه ها علی رغم هجمه خارج از کشور بتوانیم اعتماد افکار عمومی را جلب کرده و نگذاریم با ایجاد خلا جوانان و نوجوانان بخواهند از اندیشه و افکار دیگران استفاده کنند.

سید محمد حسینی با تشکر از صدا و سیما به دلیل برنامه های متنوع در انتخابات که موجب شد خواسته رهبری در مورد حضور گسترده مردم بود تحقق یافت اظهار داشت: این در حالی است که رسانه های بیگانه در خارج از کشور تلاش می کردند نا امدیدی و دلسردی در مردم ایجاد کنند و افرادی که در گذشته در نظام بودند و اکنون فراری اند نیز این رسانه ها را همراهی می کردنند.

وی با تاکید بر اینکه نمی توان نقش بی بدیل صدا و سیما را در این حماسه عظیم نادیده گرفت ادامه داد: چند ماه مانده به انتخابات سال 88 و در دی ماه سال 87، شبکه فارسی زبان بی بی سی راه اندازی شد که بعد از عربی دومین شبکه غیر انگلیسی این رسانه بود که نشان از اهمیت ایران اسلامی دارد و اینکه چه سرمایه های عظیمی در خارج از کشور برای دشمنی با ما هزینه می شود.

وزیر ارشاد با بیان اینکه شبکه های اروپایی و غربی در قالب برنامه های سرگرمی پیام خود را هوشمندانه منتقل می کنند که این مسئله مسئولیت صدا و سیما را مشکل تر می کند گفت: این در حالی است که رسانه ملی برای انتقال پیام خود محدودیتهای فراوانی به خاطر نظام را دارد. این محدودیتهای در خارج از کشور نیست و آنها از هر جاذبه ای برای برنامه های خود استفاده می کنند .

وی با تاکید بر اینکه باید در مراسم و جشنواره های مختلفی که برای تکریم هنرمندان و بزرگان به منظور الگوسازی برگزار می شود نقش پایه ای صدا و سیما را در نظر داشت افزود: دقت رسانه ملی در حوزه های مختلف به حدی است که پس از بیانات مقام معظم رهبری در مورد لزوم تبلیغ و معرفی کتاب، رادیو کتاب راه اندازی شد.

حسینی با قدردانی از همکاری صدا و سیما با وزارت ارشاد در مدت چهار سال گذشته گفت: امیدوارم در مسئولیت خطیر خود گام های بلندتری بردارید. با توجه به انتظارات و توقعات فراوان مردم و مسئولان از رسانه ملی پاسخگویی به همه سلایق و نقطه نظرات کار ساده ای نیست.

حمید  شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این ضیافت ضمن بیان خیر مقدم به حاضران و تشکر از وزیر ارشاد و مدیران صداوسیما گفت: تردیدی نیست که توفیقاتی که در دولت دهم به همت مدیران وزارت ارشاد حاصل شد، در جامعه آنچنان تأثیرگذار بود که توانست برگ زرین دیگری را در عرصه‌ فرهنگی رقم بزند. این توفیقات جز در سایه‌ی حمایت رسانه‌ی ملی نمی‌توانست نقش خود را ایفا کند.

وی افزود: جا دارد در روزهای پایانی دولت دهم از مجموعه تلاش‌های رسانه‌ی ملی برای این فعالیت‌های فرهنگی و هنری در یک فضای معنوی تشکر کنیم.

بهترین دوران همکاری صدا و سیما با ارشاد در زمان حسینی و شاه آبادی است

معاون صدا سازمان صدا و سیما در ادامه ضیافت افطار شب گذشته گفت: از بهترین دوران تعامل رسانه ملی با وزارت ارشاد در زمانی بود که دکتر حسینی و معاونان ایشان به ویژه معاون هنری در مسند وزارت ارشاد بودند که یکی از دلایل آن نیز سابقه فعالیت در رسانه ملی و شناخت قبلی ایشان بود که باعث تعامل و بسط فعالیتهای فرهنگی و هنری در کشور شد.

محمد حسین صوفی شب گذشته در مراسم ضیافت افطار معاونت هنری ارشاد با حضور مدیران صدا و سیما با بیان اینکه از طرف جامعه رسانه ای کشور از زحمات و خدمات چهار ساله وزیر ارشاد و معاونان و همکارانشان تقدیر می کنم ادامه داد: از خدا می خواهیم مجموعه خدمات ایان باقیات و صالحات باشد و در جای دیگر از این تجربیات استفاده شود.

وی تصریح کرد: رسانه ملی وظیفه خود می داند به عنوان بازوی رسانه ای نظام اقدامات، فعالیتها و برنامه های نهادهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی را برای تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی و امید آفرینی به نظر مردم برساند.

همچنین در این مراسم رضا قربان‌نژاد مستندساز با بیان خاطرات و برخی مشکلات در حوزه مستند یک جلد قرآن مجید را به وزیر ارشاد اهدا کرد.

۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۵:۳۱
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید