اخبار

مدیر کل هنرهای تجسمی:

روابط عمومی سنگر نخست مدیریتی در یک سازمان پویا است
 
دومین جلسه هم اندیشی مدیران روابط عمومی معاونت امور هنری در سال 90 بعد از ظهر روز یکشنبه 29 خرداد ماه در محل موزه هنرهای معاصر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری، در این جلسه که با حضور محمود شالویی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی برگزار شد هر یک از مدیران روابط عمومی زیرمجموعه معاونت هنری به ارائه گزارش فعالیت های سه ماهه اول سال جاری پرداختند و شرح مختصری از برنامه های پیش روی مراکز و یا دفاتر خود را ارائه دادند.
مجید امرایی مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری ضمن اشاره به مهمترین فعالیت های این واحد گفت: تنها راه موفقیت روابط عمومی استفاده از ظرفیت های موجود و تبادل اطلاعات است و شورای مدیران روابط عمومی های معاونت هنری باید محلی برای طرح اندیشه های نوین ارتباطی باشد.
وی با تشریح برنامه های آینده روابط عمومی این مجموعه افزود: با برنامه ریزی های به عمل آمده در سال جاری چندین گروه مستندساز تلویزیونی برنامه های هنری در سطح کشور را به منظور انعکاس مطلوب تر در رسانه ملی پوشش خواهند داد.
مجید فروغی مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی نیز ضمن ارائه گزارش برنامه های سه ماهه نخست سال جاری  گفت: امسال برای نخستین بار مرکز هنرهای تجسمی 7 دوسالانه را در گرایش های مختلف برگزار خواهد کرد.
در ادامه حسن نوفرستی مدیر روابط عمومی موزه هنر های معاصر با اشاره به برنامه های موزه هنرهای معاصر از ابتدای امسال، به برگزاری و افتتاح نمایشگاه نیم قرن نقاشی-خط ایران در 11 تیر ماه و در محل موزه هنرهای معاصر اشاره کرد.
یزدان عشیری مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی نیز ضمن ارائه گزارش از تعامل گسترده تر با تهیه کنندگان صدا و سیما برای تولید برنامه های مستند از نمایش های مرکز هنرهای نمایشی خبر داد.
در این برنامه اکبر عبدالعلی زاده مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی ضمن ارائه گزارش از احیای جایگاه واقعی موسیقی با توجه به نگاه مدیر جدید این دفتر خبر داد.
محمد رضا کاوه مدیر روابط عمومی دفتر آموزش و توسعه فعالیت های هنری نیز ضمن ارائه گزارشی از برگزاری آزمون های دفتر آموزش از برگزاری المپیاد هنر در 4 بخش مقدماتی و در چهار شهر کشور و در سال جاری خبر داد.
در این جلسه همچنین آرش عباسی مدیر روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر از دو زبانه کردن سایت مجموعه تئاترشهر و برگزاری جلسات تخصصی نمایشنامه خوانی به صورت هفتگی خبر داد.
مدیر روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران نیز به برگزاری مطلوب هفته های فرهنگی- هنری استان ها در این فرهنگسرا خبر داد و به برگزاری حداقل 12 هفته فرهنگی- هنری تا پایان سال اشاره کرد. محمد جواد پاینده ضمن اشاره به تشکیل ارکستر مجلسی نیاوران تعداد نوازندگان این ارکستر را از 12 نفر در بدو آغاز فعالیت به 43 نفر در امروز برشمرد.
در ادامه این نشست مدیر کل هنرهای تجسمی به ضرورت برگزاری این جلسات برای تبیین جایگاه روابط عمومی های وزارت ارشاد اشاره کرد و گفت: متاسفانه در دوره های گذشته چندان به حضور روابط عمومی ها در وزارت ارشاد اهمیت داده نمی شد و در مجموع حضور روابط عمومی و امور بین الملل در مجموعه وزارت ارشاد حضور روشنی نبوده است .
شالویی در ادامه افزود: روابط عمومی ها سنگر نخست مدیریتی در یک سازمان پویا هستند و به تبع روابط عمومی های معاونت هنری باید دوشادوش مدیران حضور داشته باشند. بسیاری از برنامه هایی که در این حوزه و توسط بخش های دیگر به اجرا در می آید باید توسط روابط عمومی ها اجرایی شود.
وی با اشاره به پیشنه روابط عمومی ها در ایران گفت: در دوره ای به سبب ارائه گزارش های مبسوط و مرتب توسط روابط عمومی ها مردم مدیران روابط عمومی را بیشتر از مدیران اصلی یک مجموعه می شناختند. در واقع مدیران روابط عمومی ها نقش هماهنگ کننده برنامه های آن مجموعه را به عهده داشتند که بعدها اکثر این مدیران پست های حساس و کلیدی آن مجموعه را به عهده گرفتند.
مدیر موزه هنرهای معاصر در ادامه به حضور و موفقیت های  بین المللی هنرهای تجسمی در دوره اخیر اشاره کرد و افزود: متاسفانه این موفقیت ها و این حضور انعکاس چندانی در رسانه های داخلی نداشته است و این در حالی است که موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در صدر اخبار کشورهایی بوده که اثر هنرمندان ما در آن کشور حاضر بوده است. اهمیت به این موضوع در رسانه های داخلی می تواند از نظر سیاسی نیز برای کشور ما یک پیروزی باشد.
شالویی در پایان ضمن اظهار امیدواری به تداوم این جلسات بر حضور پررنگ تر روابط عمومی های معاونت هنری در عرصه رسانه ای کشور تاکید کرد.
دومین جلسه هم اندیشی مدیران روابط عمومی معاونت امور هنری 90 با نقطه نگاه " تاکید بر جایگاه روابط عمومی در عرصه هنر" و به همت روابط عمومی معاونت هنری برگزار شد. 
 
۳۰ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۰۵
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید