اخبار

امیدواریم تلاشمان ذخیره آخرت شود

امیدواریم تلاشمان ذخیره آخرت شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امیدوارم همه کارهایی که دوستان ما انجام دادند رنگ الهی داشته باشد و تلاشمان ذخیره آخرتمان شود.اگر سفرهای مختلف استانی ما برای خدا باشد، وجب به وجب خاک مکانهایی که به آنها سفر کرده‌ایم در روز حساب نزد خداوند شهادت می دهند.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمد حسینی روز دوشنبه 21 مردادماه جاری در دیدار با کارکنان وزارت ارشاد، سازمانها و مراکز تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به آقای روحانی و جناب آقای جنتی تبریک می‌گویم که در روزهای آینده سکان‌دار وزارت ارشاد می‌شوند و بر همکاری معاونان و کارکنان با ایشان تا زمانی که لازم است تاکید می‌کنم.

وی اظهار داست افزود: خود من هم با ایشان جلسه‌ای داشتم و اعلام کردم در آینده هر مشورت ‌ و اطلاعاتی را که آقای جنتی لازم داشته باشند‌، در اختیارشان قرار خواهیم داد. امیدوارم در دولت بعدی گامهای بلندتری در عرصه فرهنگ برداشته شود.

حسینی گفت: امیدوارم همه کارهایی که دوستان ما انجام دادند رنگ الهی داشته باشد و تلاشمان ذخیره آخرتن شود. در روایتی داریم که در روز حساب اعضای بدن ما‌، ملائک و اولیای الهی‌، پیامبران و حتی مکانهایی که در آنها قدم برداشته‌ایم، درباره اعمال ما گواهی می‌دهند. اگر سفرهای مختلف استانی ما برای خدا باشد، وجب به وجب خاک مکانهایی که به آنها سفر کرده‌ایم، نزد خداوند شهادت می دهند.

وی ادامه داد: در این چهار سال خیلی‌ها خواستند ما را سرگرم قیل و قال بی‌حاصل کنند ولی فکر کردیم اگر اقدامات ایجابی انجام دهیم بهتر است و البته تا حدودی هم در این امر موفق بوده‌ایم.

حسینی اضافه کرد: یکی از خبرنگاران روز گذشته به ما گفت دوران شما خیلی پرحاشیه بود، اما من پاسخ دادم این‌طور قضاوت نکنید. در تمام این سالها در وزارت ارشاد همیشه مسائل مختلفی وجود داشته و این مسائل فقط در دوران وزارت من نبوده است. دلیل این مسائل هم وجود دیدگاه‌های متفاوت است، اما ما سعی کردیم تا حد امکان به بعضی از مسائل دامن نزنیم، چون می‌دانیم که نتیجه این امر چیست.

وی با خواندن یکی از رباعی‌های خیام گفت: فکر می‌کنم باید این تغییر را به فال نیک گرفت. ما به جای دیگران آمده‌ایم و دیگران هم به جای ما می‌آیند و این حرکت ادامه دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره قرآنی که در لبنان به چاپ رسیده است، گفت: ما نیاز داشتیم در خارج از ایران مصحف واحدی به چاپ برسانیم. پس از صحبت با دوستانی که در فعالیتهای قرآنی شرکت می‌کنند، تصمیم به چاپ یک میلیون نسخه از این قرآن گرفتیم که تا به حال 400 نسخه از آن چاپ شده تا در کشورهای اسلامی توزیع شود.

وی ادامه داد: این قرآن چهار رنگ دارد و با آرم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران به چاپ رسیده است. هر دستگاه دیگری هم می‌تواند آن را به نام خود چاپ و در سراسر کشورهای اسلامی توزیع کند.

حسینی عنوان کرد: این قرآن به عنوان نماد جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده است، چون درباره ایران می‌گویند اینها قرآن را تحریف کرده‌اند و قرآن دیگری دارند‌، ما نیاز داریم این قرآن را با آرم جمهوری اسلامی ایران در سراسر دنیا عرضه کنیم. خط این قرآن عثمان طاهاست و آقایان فداکار و محمدی برای آن زحمت بسیاری کشیده‌اند.

در بخش دیگری از این نشست، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود دعایی، مدیرمسؤول و سردبیر روزنامه اطلاعات با تمجید از سیدمحمد حسینی گفت: چون این دوره از فعالیت آقای حسینی به پایان رسیده و ایشان دیگر در این مسؤولیت حضور ندارند که من بخواهم مجیز بگویم و چیزی از ایشان بخواهم‌، می‌خواهم چند جمله از سجایای خانوادگی ایشان بگویم. خانواده‌ای که ایشان در آن رشد کرده‌اند، یک خانواده دموکرات و آزاد است.

وی افزود: در این خانواده سه برادر هستند که سه جور فکر می‌کنند و خانواده هر سه را تحمل کرده است. این نشانه آزادگی آن خانواده است که طوری بچه‌های‌شان را تربیت کرده‌اند که آزادانه فکر و خود مسیرشان را انتخاب کنند.

دعایی اظهار داشت: در طول سالیان مسؤولیت ایشان اگر معاونی به ایشان تحمیل شد، ایشان تبعاتش را پذیرفت و نهایت سازگاری را در همکاری داشت. اگر هم مسؤولی را خود انتخاب کرد ‌، نشان داد چقدر سنجیده و دقیق این کار را انجام داده است. ما از مؤسسات انتشارات اطلاعات یک دوره مجموعه انتشارات خود را به آقای دکتر حسینی تقدیم می‌کنیم.

در ادامه این نشست، پیامی از طرف سردار محمدرضا نقدی‌، رییس سازمان بسیج مستضعفین، خطاب به سیدمحمد حسینی خوانده و هدیه‌ای از طرف این سازمان به وی تقدیم شد.

در این نشست همچنین از کتاب‌های "ره‌توشه" (گزارش عملکرد وزارت ارشاد در سال‌های 88 تا 92) و "از دماوند تا آرارات" (سفرنامه وزیر ارشاد به کشورهای مختلف) رونمایی شد.

در این نشست هدایایی از طرف معاونت هنری وزارت ارشاد، کمیسیون اقتصادی مجلس، معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، سازمان سینمایی،‌ معاونت ستاد دفاع مقدس‌، دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد‌، مؤسسه هنرمندان پیشکسوت‌، سازمان اوقاف و امور خیریه،‌ مشاور امور بانوان وزیر، معاون ستاد دفاع مقدس‌، پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، مرکز هنرهای تجسمی‌، مرکز آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری،‌ مرکز توسعه هنرهای معاصر، حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خبرگزاری‌های ایرنا و شبستان‌، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی‌، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد‌، بنیاد آفرینش‌های نیاوران و معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد‌، به سیدمحمد حسینی تقدیم شد.

محمدعلی رامین،‌ حجت‌الله ایوبی،‌ محمد اللهیاری‌، محسن مؤمنی شریف و علیرضا قزوه‌ از جمله حاضران این مراسم بودند.

۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ۱۷:۲۴
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید