اخبار

مرقد مطهر امام خمینی(ره) میزبان افتتاحیه جشنواره موسیقی مقاومت

مرقد مطهر امام خمینی(ره) میزبان افتتاحیه جشنواره موسیقی مقاومت
پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت پیش از ظهر چهارشنبه با تقدیم تاج گل به مرقد امام خمینی (ره) و ادای احترام به بنیان‌گذار انقلاب اسلامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور هنری وزیر و جمعی از مسئولان فرهنگی کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد حسینی در مراسم افتتاحیه جشنواره موسیقی مقاومت گفت: امسال نیز این توفیق را داشتیم که جشنواره مقاومت در جوار حرم حضرت امام خمینی (ره) کار خود را آغاز کند و البته هر سال مرسوم بود که این مراسم در جوار حرم حضرت امام (ره) اجرا می شد.

وی افزود: اماما ای تو تندیس غرور، عزت و اسلام و ای تو بالا مقام اسطوره‌های پایداری، سلام جمع ما و درود این هنرمندان بی ریا بر تو باد.

وی ادامه داد: اماما زمانی که سرود شهید مطهر،‌ علامه مطهری در پیشگاه شما اجرا شد تنها اشکهای غمازتان از ناز رازتان سخن نگفت بلکه زبانتان نیز به تایید گرهی را گشود که کسی را یارای باز کردن آن نبود و فرمودید این زیباترین و بهترین موسیقی‌ای است که تا الان شنیده‌ام و به همین صورت هم ادامه دهید، شما را حمایت می‌کنیم.

وزیر ارشاد اظهار داشت: امروز به تایید همان حمایت، این جماعت با ره توشه‌ شوق دیدار و دل واژه مقاومت، سرود ارادت را در این ساحت طنین‌انداز گوش عالمیان می‌نوازد، اماما این نمایش مهارت نیست این نیایش زیارت است.

حسینی گفت: اماما فرزندانتان طلیعه همایش نوای مقاومت را از نور بی‌ افول ذریه رسول خدا(ص) طلب می‌کنند. مطلع غزل و روایت این حکایت همان حمایت و عنایت است و قول این جماعت در این ساحت آیت سیادت، قدم برداشتن در مسیر سعادت است.

وی ادامه داد: آنان که از مقاومت می‌خوانند به غیرت مداومت پایبندند وگرنه نوایی که از دل برنیاید کجا راه بر دلی بگشاید. چوبی خشک و پوستی خشک و سیمی بی‌انعطاف، این همه نرمش و طراوت را بی عشق خلق نمی‌کنند. عشق به خوبی‌ها نوید این حضور را به منظور رسانده است و هنرمندان و خنیاگران رود سرود را به دریای الهام کشانده اند.

وزیر ارشاد، معاون امور هنری و دیگر مدیران فرهنگی کشور پس از تجدید میثاق با آرما‌نهای امام راحل با حضور در مزار شهدا از جمله مزار شهید سیدمرتضی آوینی و شهید صیاد شیرازی شاخه گلی را تقدیم کردند.

در این مراسم دو سرود توسط گروه‌های سرود دانش‌آموزی با ترانه ای از عبدالجبار کاکایی و آهنگ شهروز حقی در کنار مزار شهدا اجرا شد.

حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم با تبریک افتتاح جشنواره موسیقی مقاومت گفت: برای اولین بار در مراسم افتتاحیه شاهد حضور وزیر ارشاد هستیم که به نیابت از اهالی موسیقی این حضور را گرامی‌ می‌دارم.

وی ادامه داد: باید بگویم جشنواره موسیقی مقاومت یک جشنواره ملی و تأثیرگذار در عرصه‌  فرهنگ و هنر کشور است.حوزه موسیقی مقاومت اساسا حوزه ای است که نسل جوان ما با آن آشناست و برای نسل میانسال نیز یادآور خاطره های خوشی از دوران دفاع مقدس است. موسیقی مقاومت زنگ بیداری است و باید برای حفظ این ژانر از موسیقی در کشور تلاش کرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آغاز به کار این دوره را به فال نیک می گیریم و امیدواریم فعالان موسیقی توجه ویژه به این ژانر داشته باشند و این حوزه در عرصه موسیقیایی کشور ما کمرنگ نشود.

وی تصریح کرد: در عرصه موسیقی در این چهار سال فعالیت دکتر حسینی به عنوان وزیر ارشاد به حوزه هایی که قبلا کمتر توجه شده بود توجه شده است. توجه به سرود از اقدامات مهم دولت دهم در این مدت بود. این توجه به سرود در دفتر موسیقی اقدام خوبی است که امیدواریم دولت یازدهم هم این راه را ادامه دهد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۶:۳۵
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید