اخبار

حضور علی جنتی در وزارت ارشاد/ خبرنگاران به استقبال وزیر جدید رفتند

حضور علی جنتی در وزارت ارشاد/ خبرنگاران به استقبال وزیر جدید رفتند
علی جنتی وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با حضور در ساختمان بهارستان و با استقبال خبرنگاران، در دفتر کار خود حاضر شد
<:xml>به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی جنتی صبح  امروز 26 مرداد ماه جاری در ابتدای ورودش به ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بهارستان در پاسخ به خبرنگاران درباره نخستین اولویت‌ کاری خود گفت: پیش از هر چیز باید با شرایطی که وزارت ارشاد اکنون دارد آشنایی بیشتری پیدا کنم، چرا که من در چند سال گذشته کمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دور بوده‌ام.

وی ادامه داد: پس از این آشنایی اولیه‌، به تدریج با توجه به سیاستها و اولویتهای، دولت تدبیر و امید که طبیعتا کمی با سیاستهای گذشته متفاوت است،‌ کارها و اقدامات را اعلام می‌کنیم.

جنتی خاطرنشان کرد: در آینده به تدریج اقدامات‌، اولویتها و فعالیتها را در بخشهای فرهنگ و ادب‌، مسائل هنری‌، سینما‌ و سایر فعالیتها بیان خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره زمان معرفی معاونانش اظهار داشت: این کار به تدریج انجام می‌شود و اکنون نمی‌توان برای آن زمان تعیین کرد.

پس از پاسخ به سوال خبرنگاران، علی جنتی با همراهی خبرنگاران و عکاسان به دفتر وزارت در طبقه چهارم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفت و با استقبال سید محمد حسینی وزیر سابق روبرو شد.

حسینی با خوش آمد گویی به وزیر ارشاد برای او آرزوی موفقیت کرد.

سید محمد حسینی (وزیر سابق ارشاد) نیز در پاسخ به پرسشی درباره‌ احساسش در هنگام تحویل مسئولیت وزارت به علی جنتی گفت: مسئولیت وزارت ارشاد خطیر و سنگین بود و خداوند را شاکر هستیم، توفیق داد که در این چهار سال خدماتی را در این مجموعه ارائه دادیم.

 

وی ادامه داد: الان که بار این مسوولیت از روی دوشم برداشته شده ‌، احساس راحتی و سبک بالی می‌کنم. امیدوارم آقای جنتی بتوانند بیش از گذشته اقدامات را پیش ببرند. البته دوستان ما هم هر همکاری که لازم باشد را با ایشان انجام خواهند داد و ما هم در خدمتشان هستیم.

حسینی درباره آینده کاری خود پس از وزارت ارشاد گفت: قطعا کار اصلی من در دانشگاه‌ است و راه اصلی خودم را ادامه می‌دهم. البته این بدان معنا نیست که از کارهای فرهنگی و هنری کناره بگیرم.

پس از این مراسم علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جلسه‌ شورای مدیران را برگزار کرد.

<:xml>
۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ۱۴:۰۳
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید