اخبار

اختتامیه جشنواره تجسمی جوانان/ شناسایی پتانسیل استانها در حوزه هنرهای تجسمی

اختتامیه جشنواره تجسمی جوانان/ شناسایی پتانسیل استانها در حوزه هنرهای تجسمی
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان برگزیدگان جشنواره در رشته های نقاشی، طراحی، خوشنویسی، نگارگری، حجم، کاریکاتور، عکاسی، تصویرسازی و پوستر معرفی می شوند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی افزود: از ویژگی های جشنواره تجسمی گرگان این است که هنرمندان در  مدت زمان برگزاری جشنواره آثار را خلق می کنند و در مرحله انتخاب آثار هنری،‌ آثاری که در طول برگزاری و در فضای جشنواره خلق شده اند داوری می شوند.

وی ادامه داد: در این جشنواره از هر استان در هر رشته هنری یک نفر از جوانان مستعد استان انتخاب شده و در طول سه روز زیر نظر اساتید به خلق آثار هنری می پردازند و آثار تولید شده، داوری و برگزیدگان آن معرفی خواهند شد.

به گفته وی، این رویداد باعث می شود که پتانسیل کشور در حوزه هنرهای تجسمی شناسایی شود و سیاستگذاران و برنامه ریزان فرهنگی این حوزه می توانند از داشته های انسانی هر استان مطلع شده و بر اساس آن برنامه ریزی کنند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ما اگر بخواهیم در سال 1404 در حوزه هنرهای تجسمی به نقطه مطلوب سند چشم انداز  برسیم باید بدانیم که در آن زمان چه کسانی نقش آفرین این حوزه هستند و این نقش آفرینان در این جشنواره به نوعی از بین جوانان 16 تا 22 سال شناسایی می ششده و در زیر نظر اساتید آثار هنری را خلق می کنند.

شاه آبادی ادامه داد: در این جشنواره در هر استان وزن و استعداد های حوزه تجسمی به تفکیک مشخص خواهد شد و مدیران کل ارشاد می توانند با استفاده از آمار به دست آمده نقاط ضعف و قوت هر یک از 9 رشته این حوزه را بهتر بشناسند و برای آنها برنامه ریزی لازم را بکنند.

وی در ارتباط با حمایت از هنرمندان برگزیده جشنواره هنرهای تجسمی جوانان گفت: مسلما برگزیدگان مورد حمایت قرار خواهند گرفت و همین که یک برگزیده از میان تمام هنرمندان کشور شناسایی شده و به عموم مردم و جامعه هنری و مسئولین کشور معرفی می شود دارای اهمیت است.

وی ادامه داد: برگزیده شدن در این جشنواره و درج نام این جوانان در کتاب سال منجر به رجوع دستگاه های مختلف کشور به برگزیدگان این جشنواره خواهد شد و نهادهای  مختلف سفارش آثار به او می دهند و همچنین خود هنرمند به خودباوری لازم در این زمینه خواهد رسید.

 

۴ شهریور ۱۳۹۲ ۱۵:۲۴
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید