اخبار

معاون هنری وزیر ارشاد در سمفونی روایت حماسه و اقتدار

معاون هنری وزیر ارشاد در سمفونی روایت حماسه و اقتدار
ارکستر سمفونیک صدا‌و‍‌سیما به رهبری مجید انتظامی سمفونی "روایت حماسه و اقتدار" را با حضور علی مرادخانی معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا کرد.
<:xml>

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرادخانی در حاشیه این اجرا و در پشت صحنه برنامه با مجید انتظامی و اعضای ارکستر دیدار کرد.

ارکستر سمفونیک صدا‌و‍‌سیما به رهبری مجید انتظامی با خوانندگیمشترکمحمد عبدالحسینی و نیما مسیحا در تالار خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس سمفونی حماسه و اقتدار را اجرا گرد.

مجید انتظامی در ارتباط با این سمفونی گفت: این ارکستر شامل چهار قطعه است. دو قطعه سمفونیک سال گذشته به مناسبت افتتاح باغ موزه رونمایی شد و دو قسمت دیگر نیز امسال تکمیل شده و در ایام هفته دفاع مقـــدس اجرا می شود

وی افزود: تلاش شده در این چهار قطعه حس و حال رویدادها از وقوع انقلاب تا آزادسازی خرمشهر نواخته شود که قطعه اول از کوک کردن ساز نوازنده ها که نشان دهنده اوضاع نابسامان پیش از انقلاب است، آغاز می شود، سپس موسیقی سیر طبیعی خود را طی می کند و با ایجاد هارمونی وارد فضای عاطفی می شود و در قطعه آخر که به مسجد خرمشهر ختم می شود و موسیقی جنوبی نواخته می شود.

این ارکستر 140 نفره، همراه با گروه کر، این قطعات را بر اساس اشعاری از عبدالجبار کاکایی را اجرا کردند.

در این اجرا لوح تقدیری از سوی مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی به استاد مجید انتظامی اهدا شد.

<:xml><:xml>
۶ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید