اخبار

کیک جشن تولد تماشاخانه‌ی "سنگلج" را داوود رشیدی برید

کیک جشن تولد تماشاخانه‌ی "سنگلج" را داوود رشیدی برید
داوود رشیدی کیک جشن تولد تماشاخانه "سنگلج" را برید و اولین برش این کیک را به صدیقه کیان‌فر بازیگر پیشکسوت تئاتر تقدیم کرد.

 

 

 

<:xml>

<:xml>

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هشتمین سالروز تاسیس تماشاخانه «سنگلج» روز جمعه 19 مهرماه با حضور هنرمندان نسل‌های مختلف برپا شد.

در این برنامه داوود رشیدی خاطراتی از سال‌های فعالیتش در تماشاخانه سنگلج بیان کرد و گفت: از اینجا خیلی خاطره دارم. گروه تئاتر «امروز» را که تشکیل داده بودیم، در این تماشاخانه فعالیت‌های زیادی کرد، چندین متن از غلامحسین ساعدی و بسیاری نمایشنامه نویسان دیگر را کار کردم.

در ادامه پریسا مقتدی مدیر جدید تماشاخانه سنگلج از طرف این تماشاخانه هدیه‌ای به داوود رشیدی اهدا کرد.

مقتدی در سخنان کوتاهی گفت: در میان فعالیت‌های مختلفی که در تئاتر داشتم، سال‌های حضورم در تماشاخانه سنگلج پرافتخارترین دوره فعالیتم است.

دومین برش کیک تولد تماشاخانه سنگلج به دختر هدایت هاشمی و نگار عابدی که کوچکترین مهمان حاضر در برنامه بود اهدا شد.

این برنامه با حضور هنرمندانی همچون بهرام شاه محمدلو،‌ اسماعیل خلج‌، داریوش اسدزاده،‌ آندرانیک خچونیان ‌، علی اصغر دشتی‌، رویا افشار‌، کوروش سلیمانی‌، حسین محب‌اهری ،‌مهدی میامی ‌، پرستو گلستانی‌، هدایت هاشمی‌، محمد ساربان‌، علی بی‌غم‌، سیاوش چراغی پور‌ و... برگزار شد.

اجرای این برنامه را پیمان شیخی برعهده داشت و با خواندن یادداشتی یاد هنرمندانی مانند اکبر رادی‌،غلامحسین ساعدی‌، جمشید مشایخی‌، عباس جوانمرد‌، محسن یلفانی‌ و... را گرامی داشت.

در این برنامه که با همکاری موسسه خیریه برکت برگزار شد،‌ آقاخانی وکیل دادگستری با اشاره به روز جهانی مبارزه با اعدام از حاضران خواست برای کمک به جوان اهوازی که در سن زیر 18 سالگی مرتکب قتل شده کمک‌های خود را اهدا کنند.

بعد از برش کیک نمایشنامه‌ی "یزدگردشاه" نوشته و کار بهزاد فراهانی نمایشنامه‌خوانی شد.

فراهانی پیش از برنامه نمایشنامه‌خوانی گفت: داوود رشیدی سیاسی‌ترین کار تماشاخانه‌ی "سنگلج" یعنی نمایشنامه "دیکته و زاویه" نوشته غلامحسین ساعدی را دراین تماشاخانه اجرا کرده است.

در بخش پایانی برنامه نیز حاضران به تماشای نمایش "مضحکه دزدها" به کارگردانی هادی عامل هاشمی نشستند.

 

 

۲۰ مهر ۱۳۹۲ ۱۳:۲۸
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید