اخبار

افتتاح تئاتر شهر همدان همزمان با جشنواره‌ی تئاتر کودک و نوجوان

افتتاح تئاتر شهر همدان همزمان با جشنواره‌ی تئاتر کودک و نوجوان
دبیر جشنواره‌ی تئاتر کودک و نوجوان از افتتاح تئاترشهر همدان در روز 25 مهرماه جاری همزمان با برپایی این جشنواره خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام کرمی با اعلام این خبر افزود: این مجموعه یک سالن بلک باکس در مجتمع شهید آوینی است که با نمایش "آمونا" از کشور اسپانیا افتتاح می شود.

کرمی درباره برنامه‌های افتتاحیه بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گفت: برنامه افتتاحیه مردمی خواهد بود و به صورت کارناوال شادی در شهر همدان برپا می‌شود. در همین راستا برنامه افتتاحیه روز 24 مهرماه برگزار می‌شود و از 25 مهرماه نیز نمایش‌های جشنواره اجراهای خود را آغاز می‌کند.

این هنرمند تئاتر با ابراز خرسندی از استقبال گروه‌های نمایشی از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان ادامه داد: امسال حدود 44 نمایش در بخش‌های مختلف به صحنه می‌روند که هر یک سه اجرا دارند و پیش بینی کرده‌ایم روزی 20 هزار مخاطب داشته باشیم.

دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اضافه کرد: نمایش‌های امسال به صورت فراگیر اجرا می‌شوند و بر همین اساس علاوه بر نمایش‌هایی که در سالن‌های تئاتر به صحنه می‌روند، آثاری دیگر به صورت خیابانی، سیار‌ یا در مهدهای کودک اجرا می‌شوند. تلاش ما بر این است که تمام شهر همدان تحت تاثیر جشنواره تئاتر کودک ونوجوان قرار بگیرد.

کرمی در ادامه از همکاری سازمان های مختلف استان همدان در برگزاری این جشنواره قدردانی کرد و افزود: خوشبختانه امسال شهرداری حمایت بسیار خوبی از جشنواره انجام داده است و علاوه بر تامین بخشی از هزینه‌ها در حوزه تبلیغات شهری از جشنواره نیز حمایت کرده است. اصولا مشارکت بسیار خوبی میان ارگان‌های مختلف همدان‌ وجود دارد .

دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان درباره اجرای مستمر نمایش‌های کودک و نوجوان در همدان توضیح داد: در حال حاضر بین 20 تا 30 گروه در استان فعالیت دارند و در شرایط فعلی بعد از تهران این استان بالاترین آمار را در زمینه اجرای تئاتر کودک و نوجوان دارد. البته هنوز جریان روتین تئاتر به صورت سالانه در همدان وجود ندارد و کمی مقطعی است که امیدوارم در سال‌های آینده فعالیت‌ مستمر تری ایجاد شود.

کرمی با تاکید بر تاثیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در علاقه‌مندی گروه‌های فعال همدانی به این ژانر تئاتری ادامه داد: امسال سه نمایش از همدان در بخش مسابقه شرکت دارند و اصولا بخش ویژه‌ای برای تئاتر همدان تعریف کرده‌ایم. همه اینها نشان‌گر توجه هنرمندان این شهر به تئاتر کودک و نوجوان است .

وی در ادامه درباره وضعیت اقتصادی این دوره از جشنواره به ایسنا گفت: مدیر اداره کل هنرهای نمایشی و معاون هنری از جشنواره حمایت کردند و بخشی از بودجه آن تامین شده است. البته امسال 9 گروه خارجی داریم که نسبت به سال گذشته تعدادشان بیشتر شده و از سوی دیگر با افزایش هزینه‌ها روبرو هستیم. ضمن اینکه امسال دو بخش جدید اضافه شده است اما بودجه ما همچون سال گذشته است، به همین دلیل تلاش کردیم با حذف بخش‌های حاشیه‌ای جشنواره‌ در هزینه‌ها صرفه جویی کنیم.

بنا بر این گزارش، بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان 24 تا 30 مهرماه در همدان برگزار می‌شود.

 

۲۰ مهر ۱۳۹۲ ۱۳:۳۳
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید