اخبار

متن پیام معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیستمین جشنواره بین المللی تئاترکودک و نوجوان همدان

متن پیام معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیستمین جشنواره بین المللی تئاترکودک و نوجوان همدان
نمایش از کهن¬ترین گونه¬های هنر در جهان است، هنری همه فهم که می¬تواند مفاهیم انسانی را به بهترین و سریع¬ترین شکل ممکن در اذهان ماندگار کند
<:xml>

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری، نمایش از کهن­ترین گونه­های هنر در جهان است، هنری همه فهم که می­تواند مفاهیم انسانی را به بهترین و سریع­ترین شکل ممکن در اذهان ماندگار کند. کودکان و نوجوانان  بیش  از سایر اقشار  از نمایش  تأتیر  می­پذیرند و با پندارهای کودکانه خود درباره آن واقعیت­انگاری می­کنند. پدیدآورندگان تئاتر­های ویژه کودکان و نوجوانان با دقت و ظرافت وارد دنیای کودکانه می­شوند و مفاهیم اخلاقی مورد نظر خویش را بر لوح سپید ذهن آنان حک می­کنند.

پژوهش­های محققان حوزه نمایش و روانشناسی کودکان و نوجوانان بیانگر آن است که حضور در صحنه هیچ هنری چون نمایش اعتماد به نفس کودکان را تقویت نمی­کند و تماشای هیچ هنری چون نمایش در ذهن کودکان و نوجوانان ماندگار نمی­شود.

تئاترکودک، هنری معجزه­گون است که تا اعماق ذهن کودکان نفوذ و آنان را با  داستان همراه و همدل می­کند تا از احساسات، نیازها و اندیشه­هایشان آگاه شویم، به درک و ارزیابی آنها از محیط اطرافشان پی ببریم، برای رفع نیازها و بروز احساسات و عواطف­شان برنامه­ریزی کنیم و با این آگاهی برای پرورش و رشد خلاقیت فکری در کودکان و نوجوانان­مان برنامه­ریزی کنیم.

با این اعتقاد مصمم به حمایت از پدیدآورندگان تئاتر کودک و نوجوان هستیم و این حمایت را نوعی سرمایه گذاری فرهنگی درباره نسل آینده ساز کشور می­دانیم.

 برگزاری این جشنواره فرصت مغتنمی است برای تحقق ­بخشی از آرمان­هایمان در حوزه تئاتر کودک و نوجوان تا مسیر را بیش از پیش برای پیمودن ایستگاه­های  ترقی و تعالی تئاتر کودک و نوجوان فراهم سازیم.

از مردم همدان که سالهاست میزبان شایسته­ای برای این رویداد مهم هنری بوده­اند سپاسگزاری می­کنم و تلاش شبانه روزی عزیزان مسئول، برگزارکنندگان و شرکت کنندگان را با کمال احترام ارج می­نهم.

 

 

علی مرادخانی

 

 

 

 

<:xml>
۲۷ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید