اخبار

اجراهای سومین روز از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

اجراهای سومین روز از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان
بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با اجرای ۱۱ نمایش صحنه ای در ۸ تالار و ۶ مهدکودک شهر همدان در سومین روز برگزاری ادامه می یابد.
<:xml>به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکشنبه ۲۸ مهر در بخش مسابقه تئاتر کودک دو نمایش روی صحنه خواهند رفت.

«وقتی رویاهایم را گاز گرفتم» به کارگردانی محمد رضا فلاحی از مرودشت در سالن اصلی مجتمع بوعلی سینا و نمایش «نوک طلا» به کارگردانی مهدی قلعه در سالن اصلی مجتمع شهید آوینی در نوبت های ۱۰، ۱۶ و ۱۸ و ۳۰ دقیقه اجرا می شوند.

در بخش نوجوان نیز دو نمایش «بی چیز» کار مهدی فرشیدی سپهر در پلاتو مجتمع بوعلی سینا و نمایش «طبل بزرگ» کار مجتبی مهدی در تالار فجر همدان اجرای خود را در نوبت های ۱۰ ، ۱۶ و ۱۸ و ۳۰ دقیقه پشت سر خواهند گذاشت.

اجرای یک نمایش از بخش بین الملل در برنامه اجرهای روز سوم جشنواره گنجانده شده است. در این روز نمایش «کیش کیش» به کارگردانی «الکساندرو نوسونی» از کشور ایتالیا در پلاتو مجتمع شهید آوینی در سه نوبت ۱۰ ، ۱۶ و ۱۸ و ۳۰ دقیقه اجرا می شود.

نمایش «پسرک نون زنجبیلی» کار رضا روان نیز در بخش ویژه تئاتر همدان و در کانون «مهدیه» به صحنه می رود.

در بخش خردسال بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان سه نمایش «جک و ساقه لوبیا» کار فریبا دلیری، «اول بپرس چرا؟» کار نیاز اسماعیل پور و «شهر عجیب» کار زهرا مریدی در شش مهدکودک و آمادگی شهر همدان اجرا می شوند تا خردسال همدانی شاهد اجراهایی مناسب گروه سنی خود باشند.

بخش کارگاه های تخصصی جشنواره در این روز از ۹ صبح تا ۱۱ شب شاهد برپایی کارگاه های «کارگردانی تئاتر» توسط قطب الدین صادقی، «تئاتر ویژه خردسال» توسط «گردن واین»، «آشنایی با گروه های تئاتری بین المللی» به صورت بحث و گفت و گو و نمایشنامه خوانی متون برگزیده بخش نمایشنامه نویسی جشنواره بیستم خواهد بود.

ببستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی در استان همدان در حال برگزاری است و تا ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۲ ادامه دارد.

<:xml>
۲۷ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۹
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید