اخبار

پلاتوی تئاتر شهر همدان افتتاح شد

پلاتوی تئاتر شهر همدان افتتاح شد
ظهر امروز با حضور معاون هنری وزیر ارشاد و مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پلاتوی تئاتر شهر همدان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظهر امروز با حضور معاون هنری وزیر ارشاد سالن پلاتوی تئاتر شهر همدان افتتاح شد. 

در حاشیه این مراسم مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه 150 هزار نفر جزء خانواده تئاتر کشور هستند، افزود: طرح ایجاد تئاتر شهر در استان‌ها به این منظور است که مکان‌های تخصصی و ویژه‌ای برای تئاتر داشته باشیم. 

قادر آشنا با بیان اینکه سه شرط برای ایجاد پلاتو در استان‌ها مد نظر قرار گرفته، بیان کرد: یکی اینکه تنها این سالن برای تئاتر استفاده شود، دوم اینکه از 365 روز سال، 250 روز اجرای عمومی نمایش داشته باشد و سوم کلید تئاتر شهر هر شهر در اختیار هنرمندان قرار بگیرد. 

وی در ادامه از اعلام آمادگی 20 استان برای ایجاد تئاتر شهر خبر داد و گفت: در این طرح از ساخت و ساز اضافه خودداری شده و باید از فضاهای موجود استفاده کنیم. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان هم گفت: پلاتوی مجتمع شهید آوینی ظرفیت مناسبی برای اهالی نمایش است و امسال در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان این پلاتو یکی از ظرفیت‌های مهم استان بود. 

خسرو بیات افزود: 150 میلیون تومان برای ایجاد این پلاتو هزینه شده که توانسته به یکی از سالن‌های مجهز برای تئاتر در شهر همدان تبدیل شود.

وی یادآور شد: 30 گروه نمایشی در  استان همدان وجود دارد و 95 درصد اهالی تئاتر به صورت فعال در حال فعالیت هستند.

۳۰ مهر ۱۳۹۲ ۱۷:۱۹
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید