اخبار

پیام وزیر ارشاد به بیست و پنجمین جشنواره تئاتر منطقه یک کشور

پیام وزیر ارشاد به بیست و پنجمین جشنواره تئاتر منطقه یک کشور
پیام علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و پنجمین تئاتر منطقه یک کشور توسط علی مرادخانی معاون امور هنری قرائت شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام وزیر ارشاد که روز یکشنبه (پنجم آبان ماه) در مراسم اختتامیه این جشنواره در یاسوج قرائت شد آمده است: هنرمندان سخت کوش و خلاق در گوشه و کنار این کشور با اندک توجهی، بدایع بزرگی خواهند آفرید و نباید در سایه نامهای بزرگ فراموش شوند. می دانم که این هنر چندان که باید مورد حمایت قرار نگرفته است و شوریدگان و شیفتگان آن که با عشق و خون دل، علم این هنر را در نواحی مختلف کشور برافراشته اند حرف ها و گله های بسیار دارند و از این رهگذر آنان را محق می دانم.

وزیر ارشاد در ادامه پیام خود آورده است: با این آگاهی حمایت از این هنر ارزشمند را برخود فرض دانسته، از معاون محترم هنری می خواهم برای حمایت از این رشته هنری از هیچ کوششی فروگذار نکند.

در پیام جنتی تاکید شده است: خلاقیت مولود هنر خداوند است که زیباست و زیبایی را دوست دارد و هنر مولود خلاقیت انسان است که خداوند او را به زیور عقل و احساس آراست.که با عقل و احساسش کار می کند و می آفریند هنرمند است همو که عشق را در آفریده اش جاری می کند و زیبایی را به ارمغان می آورد.

در ادامه این پیام، وزیر ارشاد با اشاره به اینکه تمام هنرها برادر یکدیگرند و هر یک به دیگری روشنایی می بخشند اما هنر نمایش به دلیل جوهره اش پویاتر و اثربخش تر از دیگر هنرهاست اظهار داشته است: چون در ارتباطی مستقیم و هم نفس با مخاطبان نقش آفرینی می کند از همین رو در میان اهل هنر منزلتی والا دارد. در این پیام تصریح شده است: ساختار شگفت انگیز هنر نمایش بر پایه ولایت و گفت و گویی متناظر استوار و به واقعیت قصه آدمی نزدیک است این هنر با اعجاز خود، تخیلی تصویری از حقیقت را در ذهن آدمی رقم می زند؛ ویژگی ای که در کمتر هنری شاهد آن هستیم. به همین اعتبار، هر میزان که هنرمند به زبان مردم آشنا و به نیازها، دغدغه ها و آرمان هایشان آگاه باشد به همان میزان به ارتباط و استحکام روابط خویش با مخاطبان خواهد افزود. از همین منظر نمایش را مردمی ترین هنر لقب داده اند.

در ادامه پیام جنتی آمده است: دانش و هنر از هر اقلیمی که برخیزد و متعلق به هر قومی که باشد از آن همه جهانیان است. هنر جهانی یک محک درونی دارد که پابرجا و بی خطاست و آن هم وجدان پاک نام دارد. هنر نمایش نیز هنری دیرپای و جهانی است که وجدانهای پاک را با خود همسو و همراه می سازد.

وزیر ارشاد در پیام خود تصریح کرده است: این هنر در کشور ما از گستره و تنوع فراوانی برخوردار است. گوناگونی فرهنگی در مناطق جغرافیایی، فرهنگی و قومی در این سرزمین منبعی سرشار و چشمه ای فیاض برای خلق آثار ماندگار هنری است.به مدد همین منبع و با ذوق آفرینشگران هنر نمایش است که ظرایف و بدایع ماندگاری به ارمغان می آید؛ چنانکه در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر منطقه ای، همچون دوره های گذشته، شاهد ظهور و بروز آثار بدیع و ارزنده ای بودیم که با عشق و احساس پدیدآورندگان خوش ذوق بر صحنه اجرا شدند.

در پایان پیام جنتی با تقدیر از برگزاری این جشنواره آمده است: صمیمانه ترین درودها و دست مریزادم را به شما هنرمندان شایسته و پدیدآورندگان خلاق هنر تئاتر در این دوره از جشنواره تقدیم می کنم و از دست اندرکاران برگزاری و میزبانان این رویداد ارزشمند سپاسگزارم.

<:xml>
۵ آبان ۱۳۹۲ ۱۶:۰۷
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید