اخبار

تئاتر استانها پشتوانه محکمی برای نمایش حرفه ای کشور است

تئاتر استانها پشتوانه محکمی برای نمایش حرفه ای کشور است
مدیر امور استان های اداره کل هنرهای نمایشی با بیان اینکه ظرفیت های بالقوه بسیاری در عرصه هنرهای نمایشی سراسر کشور موجود است که نیازمند کشف و حمایت هستند، افزود: تئاتر استان ها، پشتوانه محکم و قابل اعتنایی برای نمایش حرفه ای کشور به شما می آیند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ «وحید لک» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ضمن تاکید بر افزایش سطح کیفی آثار تولید شده توسط هنرمندان تئاتر در سطح جشنواره های استانی و با استناد به صحبت های هیات داوران این رخدادها گفت: خوشبختانه طی چند سال اخیر شاهد جهش چشمگیری در سطح کیفی، کمی و تجربه گری در شکل تولیدات این هنرمندان هستیم که این امر نشان دهنده اهمیت و توجه آنها به کیفیت آثار در عرصه تولیدات است.

وی تئاتر استان ها را پشتوانه محکم و قابل اعتنایی برای نمایش حرفه ای کشور دانست و تصریح کرد با مرور فعالیت هنرمندان شاخص و تاثیرگذار در تئاتر کشور متوجه می شویم که اغلب آنها از استان ها و شهرستان های مختلف فعالیت خود را آغاز کرده اند و بعد با حضور در بدنه تولیدات حرفه ای تئاتر در پایتخت به رشد و تعالی هنرهای نمایشی کشور کمک کرده اند.

مدیر امور استان های اداره کل هنرهای نمایشی خاطرنشان کرد: امروز جوانان بسیاری که از دانشکده های تئاتری کشور فارغ التحصیل می شوند با مراجعه به استان های خود و تولید آثار متعدد نشان می دهند که دارای نگاهی باز، خلاق و بدیعی به حوزه تولیدات نمایشی هستند و با تحکیم جای پای خود در استان ها زمینه حضورشان در تئاتر حرفه ای را تقویت می کنند.

لک با اشاره به تاسیس مجموعه های تئاترشهر در استان ها گفت: این ظرفیت های به وجود آمده در سطح زیرساخت های سخت افزاری تئاتر به هنرمندان کمک کرده است که در استان ومحل سکونت خود دست به تولید و ارائه آثار خود بزنند که این مساله جریان اجرای عمومی در کشور را به شکل مستمری در مسیر رشد و تعالی قرار داده است.

وی همچنین ویژگی دیگر تولیدات آثار این هنرمندان در استان ها و شهرستان های خود را توجه آنها به فرهنگ بومی، اقلیمی و فرهنگی مخاطبان آن مناطق دانست و گفت: همین مساله باعث می شود تا جنس تولیدات آنها به زبان و تفکر مردمان خود نزدیک تر باشد و در بازتاب دغدغه های آنها موفق تر عمل کنند.

جشنواره های مناطق تئاتر کشور با هدف تجمیع آثار منتخب جشنواره های استانی برای معرفی بهترین ها به سی و دومین جشنواره بین المللی تئاترشهر در کشور در حال پیگیری است.

 

 

۶ آبان ۱۳۹۲ ۱۳:۵۲
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید