اخبار

سطح کمی و کیفی جشنواره های تئاتر منطقه ای رشد مطلوب دارد

سطح کمی و کیفی جشنواره های تئاتر منطقه ای رشد مطلوب دارد
مدیرکل هنرهای نمایشی کشور به برگزاری جشنواره های تئاتر منطقه ای در استان های مختلف اشاره کرد و گفت: سطح کمی و کیفی این جشنواره ها نسبت به گذشته رشد مطلوبی داشته است.
 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا افزود: اجرای نمایش های عامه پسند در جشنواره های تئاتر منطقه ای نشان دهنده پیشرفت های در زمینه زیرساخت ها، هنرمندان و حمایت مسوولان و متولیان فرهنگی در استان های کشور است.

وی بیان کرد:به گفته داوران سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر که سال گذشته برگزار شد  تئاتر مناطق پس از بخش مرور، قویترین بخش این جشنواره بوده است.

آشنا با اشاره به اینکه در محول شدن برگزاری جشنواره های منطقه ای به استان ها برخی از شاخص ها مورد توجه قرار می گیرد، اظهار داشت: امسال به دلیل کمبود اعتبار تنها استان های کهگیلویه و بویراحمد و کرمانشاه میزبانی این جشنواره را پذیرفتند.

وی برگزاری جشنواره های منطقه ای در استان ها را موجب آمادگی، نظم در اجرای برنامه ها و کیفیت بخشی به آثار هنری اعلام کرد.

آشنا با اشاره به مشکلات تئاتر در استان ها و شرايط سخت مالی حاکم بر این عرصه، گفت: اداره کل هنرهای نمایشی تمام توان خود را برای رفع مشکلات هنرمندان تئاتر بکار می گیرد.

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور برگزاری بیست و پنجمین جشنواره منطقه یک کشور در کهگیلویه و بویراحمد را در شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های هنرمندان این استان موثر دانست.

وی با اشاره به اینکه داوری جشنواره های تئاتر امری نسبی است، افزود: راهیابی و یا راه نیافتن آثار هنرمندان به جشنواره بین المللی تئاتر فجر انتهای راه نیست بلکه یک آغاز خواهد بود.

آشنا بیان کرد: هنرمندان و گروه های نمایشی همواره باید از امکانات موجود استفاده و آثار ارزشمند، فاخر و ماندگاری تولید کنند.

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور برای شرکت در بیست وپنجمین جشنواره تئاتر منطقه یک کشور که با حضور 200 هنرمند از 11 استان با ارایه 19 اثر برگزار شد، به یاسوج سفر کرد.

۶ آبان ۱۳۹۲ ۱۳:۵۵
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید