اخبار

70 درصد اجراها در جشنواره منطقه‌ای، قابل عرضه در جشنواره فجر هستند

70 درصد اجراها در جشنواره منطقه‌ای، قابل عرضه در جشنواره فجر هستند
مدیرکل هنرهای نمایشی کشور معتقد است، 70 درصد تئاترهای که در جشنواره منطقه‌ای به میزبانی استان کرمانشاه اجرای عمومی شدند، قابلیت عرضه در جشنواره فجر را دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «قادر آشنا» در آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای تئاتر که به میزبانی کرمانشاه برگزار شد، گفت: برای میزبانی جشنواره به استان‌های مختلف فراخوان دادیم و استان‌هایی که از نظر شرایط و زیرساخت‌ها امکانات لازم را داشتند، به عنوان میزبان انتخاب شدند که استان کهکیلویه و بویراحمد میزبان منطفه یک، کرمانشاه میزبان منطقه دو و سیستان و بلوچستان میزبان منطقه سه شد.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره در مجموعه تئاتر شهر، اظهار داشت: نبود یک مکان مناسب برای تمرین و اجرای تئاتر یکی از مواردی بود که مورد توجه قرار نمی‌گرفت و هنرمندان این عرصه همواره از آن رنج می‌بردند.

به گفته این مسئول، وجود یک مجموعه تئاتر شهر در کرمانشاه قابل تقدیر است.

مدیر کل هنرهای نمایشی کشور تصریح کرد: قرار گذاشتیم به هر استانی که اجراهای جشنواره را در مجموعه تئاتر شهر برگزار کند، 100 میلیون تومان کمک هزینه برای اجراهای عمومی پرداخت کنیم که تا کنون نیز به تعهدات خود عمل کردیم.

آشنا با بیان اینکه در استان همدان هشتمین مجموعه تئاتر شهر کشور آغاز به کار کرد، ادامه داد: به زودی در دو استان دیگر نیز تئاتر شهر برای استقرار گروه‌ها و فعالیت‌های هنری آنها ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به سطح جشنواره منطقه‌ای برگزار شده در استان کرمانشاه افزود: نظر هیات‌داوران نشان می‌دهد سطح اجراها ارتقا پیدا کرده و 70 درصد این تئاترها را می‌توان در جشنواره تئاتر فجر عرضه کرد.

به گفته این مسئول، یکی از قوی ترین بخش‌های تئاتر فجر سال گذشته بخش مناطق بود که از استان‌ها 12 اجرا به جشنواره راه پیدا کرد و از این تعداد نیز هفت اجرا به اجرای عمومی داخل کشور و یک اجرا با حمایت‌های صورت گرفته به اجرا در خارج از کشور رسید.

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور یادآور شد: تلاش می‌کنیم امسال نیز با حمایت گروه‌های برتر، زمینه اجرای عمومی آنها در داخل و خارج از کشور را فراهم کنیم.

وی معتقد است با اینگونه حمایت‌ها می‌توان تئاتر کشور را رونق داد.

آشنا همچنین با تاکید بر اینکه هیات‌داوران جشنواره از بهترین داوران کشور که در سطح بین‌المللی و تحصیل کرده این رشته هستند انتخاب شده، گفت: باید به نظر هیات داوران احترام گذاشت و اخلاق حرفه‌ای را رعایت کرد.

۱۱ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید