اخبار

داوود رشیدی: مسؤولان، تئاتر را از مظلومیت نجات دهند

داوود رشیدی: مسؤولان، تئاتر را از مظلومیت نجات دهند
داوود رشیدی گفت: از چندی پیش نسیم خوبی در کشور شروع به وزیدن کرده است و مسؤولان جدید روی کار آمده‌اند که انتظار می‌رود این مسؤولان تئاتر کشور را از مظلومیت نجات دهند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این پیشکسوت تئاتر و سینما در آیین اختتامیه بیست‌وپنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر در استان کرمانشاه، تئاتر را هنری خواند که همه هنرهای تصویری دیگر از آن سرچشمه گرفته‌اند.

وی زنده بودن را یکی از مهمترین ویژگی‌های تئاتر دانست و ادامه داد: تئاتر اجرا می‌شود و تمام می‌شود و اگر هم باز اجرا شود، تفاوت‌های ریزی با اجرای پییشن دارد که این تفاوت‌ها را فقط بازیگران متوجه می‌شوند، نه تماشاچیان و این در حالی است که هنر تصویری دیگری مثل فیلم ضبط شده است و می‌توان چندبار آن را بی‌تغییر پخش کرد.

این هنرمند با انتقاد از اینکه "در کشور ما ردیف و بودجه‌ای برای تئاتر در نظر گرفته نشده است" خاطرنشان کرد: سینما و بسیاری از هنرهای دیگر، همگی ردیف و بودجه دارند، اما تئاتر در این بین مظلوم واقع شده است.

رشیدی از مسؤولان خواست توجه بیشتری به تئاتر دشته باشند و بودجه این بخش را زیاد کنند.

این پیشکسوت عرصه تئاتر و سینما با اشاره به وجود استعدادها و نمایشنامه‌های خوبی که در تئاتر شهرستان‌ها هست، یادآوری کرد: انتظار می‌رود مسؤولان به تئاتر شهرستان‌ها هم توجه بیشتری داشته باشند.

در ادامه «احترام برومند»، همسر داوود رشیدی هم گفت: داوود رشیدی وقتی جوانان مشتاق به تئاتر را می‌بیند حس جوانی می‌کند.

وی عدم توجه به پیشکسوتان عرصه تئاتر را یکی از مهمترین دلایل مظلوم واقع شدن این هنر خواند و ادامه داد: حتی افرادی که در عرصه تئاتر فعالیت می‌کنند هم هنوز به خوبی نمی‌دانند داوود رشیدی و سایر پیشکسوتان برای تئاتر ایران چه کردند.

 

برومند ابراز امیدواری کرد روزی از طریق چاپ کتاب‌ها مردم بدانند که پیشکسوتان برای تئاتر ایران چه کردند.

۱۱ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید