اخبار

ارکستر ملی نباید برای همیشه تعطیل بماند

ارکستر ملی نباید برای همیشه تعطیل بماند
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه رونمایی از تازه‌ترین اثر پژوهشی فرهاد فخر الدینی از اقدام برای راه اندازی دوباره ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی در گفت و گو با خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، درباره تسریع در انتشار و حمایت از تألیفات هنرمندان پیشکسوت وعده داد که روند وقت گیر اداری برای مجوز نشر پس از این به روند تند اداری تبدیل شود و هنرمندان در کمترین زمان ممکن بتوانند آثارشان را منتشر کنند.

معاون هنری وزیر فرهنگ با اشاره به این نکته که ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک نباید برای همیشه تعطیل بمانند گفت: ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران باید دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

وی افزود: در سر راه راه اندازی دوباره ارکستر ها مشکلاتی از جمله مشکلات حقوقی نوازندگان ارکستر وجود دارد که باید حل شود. مطالبات نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران باید پرداخت شود و  هم چنین مشکلات حقوقی بین نوازندگان ارکسترها و سازمان ارکسترها نیز وجود دارد که باید این مشکلات را از سر راه ارکستر برداشت. این موضوع متضمن مدت زمانی است که سعی می کنیم به سرعت انجام شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه ضرب العجل زمانی برای حل این مشکلات پیش بینی شده نیز گفت: تلاش می کنیم مقدمات راه اندازی دوباره و پرداخت حق و حقوق نوازندگان ارکستر سمفونیک به سرعت انجام شود.

۱۱ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۱۶
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید