اخبار

امیدوارم بنیاد ایران درودی راه اندازی شود

امیدوارم بنیاد ایران درودی راه اندازی شود
مراسم رونمایی چاپ پانزدهم کتاب "درفاصله دو نقطه" ایران درودی با حضور هنرمندان، نویسندگان، دوستداران هنر و معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر جمعه 15 آذرماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی، ایران درودی در این مراسم با تشکر از مردم گفت: در فاصله دو نقطه" معجزه زندگی من بود و شما مرا با این کتاب شناختید و این کتاب روزی مثل امروز را سبب شد تا من با هموطنانم آشنا شوم و به آنها عشقم را ابراز کنم.

درودی با تشکر از معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به برنامه اش برای راه اندازی بنیادی به نام خود اشاره کرد و گفت: از چند سال پیش به دنبال راه اندازی بنیاد ایران درودی هستم و 190 اثر نقاشی ام را برای این بنیاد در نظر گرفته ام و امیدوارم شاهد راه اندازی این بنیاد باشیم.

درودی در ادامه گفت: من یک ایرانی متوسط با استعداد متوسط و با عشق بزرگ و پایان ناپذیر به سرزمین ایران هستم، سرزمینی که ایران را به من داده است و سرزمینم و نیاکانم بزرگترین ارزش هستند. نخست به ایرانی بودنم افتخار می کنم و بعد به خراسانی بودنم که سرزمین فردوسی است. من مرهون آزادی اندیشه ام هستم.

این هنرمند نقاش افزود: ایران را دوست بداریم و هنرمندان را دوست بداریم و به این سرزمین ایمان داشته باشیم. ما تاریخ داریم و گهواره تمدن بشری هستیم و ایران انسانیت را با تاریخ اش می نویسد. ما ملیت، زبان و شعرای بزرگ مان را حفظ کرده ایم و می بایست بشناسیم و بدانیم وارث چه فرهنگ و تمدنی هستیم.

نویسند کتاب "در فاصله دو نقطه" خطاب به جوانان تاکید کرد: انسان ها می توانند به جایی که می خواهند برسند اگر صداقت داشته باشند و هدفمند حرکت کنند.

علی مرادخانی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه این نخستین گرامیداشت در دوره جدید فعالیت های موزه هنرهای معاصر تهران است، گفت: امیدواریم به زودی موزه ایران درودی راه اندازی شود. درود برای هنر کشور از جمله برای همین موزه هنرهای معاصر تهران زحمات زیادی کشیده است و آثاری از این هنرمند در گنجینه موزه نگهداری می شود.

مرادخانی افزود: چند سال پیش در پاریس به ایران درودی گفتم فعالیت شما بیشتر باید در ایران باشد و امیدواریم موزه ایران درودی راه اندازی شود و در برنامه های آینده بیشتر حضور این هنرمند گرانقدر را شاهد باشیم.

احسان آقایی؛ سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران نیز در این مراسم گفت: ایران درودی در زمره فرهیختگان جامعه ما است چون علاوه بر سال ها فعالیت در عرصه نقاشی به حوزه های دیگر مثل ادبیات، موسیقی و سینما نیز ورود کرده است و از این رو وجهه ای متفاوت دارد. خوشحالیم که دو روز پس از بزرگداشت استاد زنده یاد بدیع ازمان فروزانفر در موزه هنرهای معاصر تهران، امروز رونمایی چاپ پانزدهم کتاب هنرمند دیگری از کشورمان و سرزمین خراسان در موزه برگزار می شود.

در ادامه کتاب "در فاصله دو نقطه" با توسط معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ایران درودی رونمایی شد.

همچنین همزمان با رونمایی این کتاب تعدادی از آثار ایران درودی در موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش گذاشته شد که حاضران در مراسم از این نمایشگاه دیدن کردند.

هنرمندان و نویسندگانی از جمله علی اکبر صادقی، کامبیز درم بخش، سیف الله صمدیان، نیکی کریمی، حسن فتحی، اسدالله امرایی، منیژه حکمت، کامران عدل، حسین محجوبی، ناصر پلنگی و ... در این مراسم حضور داشتند.

 

۱۶ آذر ۱۳۹۲ ۱۳:۰۰
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید