اخبار

معاون هنری در بوشهر اعلام کرد

در کشور 22 هزار هنرمند بیمه هستند
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حال حاضر هیچ محدودیتی برای بیمه هنرمندان نداریم و در حال حاضر 22 هزار هنر مند در کشور بیمه هستند .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر ایران حمید شاه آبادی پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران در بوشهر افزود: امسال برای بخش هنرهای تجسمی ، تئاتر و موسیقی جمعا 260 میلیارد ریال اختصاص یافته است.
وی گفت : بودجه تئاتر در سال جاری با 41 درصد رشد نسبت به مدت مشابه 140 میلیارد ریال اختصاص یافت.

وی یاد آور شد : برای نخستین باربه 557 گروه تئاتر کشور پروانه فعالیت داده شده است که از این شمار 20 گروه مربوط به استان بوشهر است.
شاه آبادی اضافه کرد: امسال برای نخستین بار ردیف مستقل بودجه برای ساماندهی مد و لباس اختصاص یافته است که در اختیار معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: هرچند رقم اختصاصی محدود است اما سرفصل مستقل اعتباری نشان از عزم مجلس و دولت برای ساماندهی حوزه مد و لباس دارد.
وی اظهارداشت : بخش جدی ارتقای بودجه ها امسال به ساماندهی گروههای هنری در استان ها اخصاص می یابد.
شاه آبادی گفت : ‌این ظرفیت برای انجمن موسیقی استان بوشهر نیز فراهم شده که یک آلبوم ویژه موسیقیایی با مولفه های فرهنگی استان بوشهر که نماد هویت دینی و ملی مردم باشد مورد حمایت قرار گیرد.
وی گفت: استان بوشهر نماد موسیقی حماسی ، دینی و فرهنگی کشور است و یکی از بهترین شیوه ها برای مقابله با موسیقی ناهنجاری که به سبک وارداتی فرهنگ کشور را مورد هجمه قرار می دهد حمایت از موسیقی مناطق است.

وی در ادامه افزود: روحیه تمرکز زدایی و توجه ویژه به استان هایی که ظرفیت و قابلیت های متعددی دارند امسال بیش از گذشته در بدنه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل گرفته است.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآورشد: در سطح ملی و بین المللی توجه ویژه به جشنواره ها از نظر کمی و کیفی صورت گرفته است.
وی از بیمه 22 هزار هنرمند در سطح کشور خبر داد و افزود: شرایط بیمه تکمیلی هنرمندان نیز فراهم شده است و هنرمندان با پرداخت 43هزار تومان و به همین میزان نیز وزارت ارشاد زمینه یکسال بهره مندی از بیمه تکمیلی برایشان فراهم می شود.
شاه آبادی اضافه کرد: هنرمندان ملی و شاخص که درجه یک و دوهنری دارند نیاز به پرداخت مبلغ یاد شده برای بیمه تکمیلی ندارند .

۱۸ تیر ۱۳۹۰ ۰۹:۴۲
پایگاه اطلاع رسانی هنر ایران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید