اخبار

مشاور برنامه ریزی و نظارت معاونت هنری خبر داد

مشاور برنامه ریزی و نظارت معاونت هنری خبر داد
هنرمندان تا پایان تیر اظهار نامه مالیاتی بدهند معاف می شوند
مشاور برنامه ریزی و نظارت معاونت امور هنری گفت: به منظور بهره مندی از معافیت مالیاتی، فعالان هنری تا پایان تیرماه جاری اظهارنامه مالیاتی خود را تهیه و ارائه کنند.
 به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «رمضانعلی حیدری خلیلی» مشاور برنامه ریزی و نظارت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان مطلب فوق گفت: تمامی فعالان عرصه هنر در حوزه های نمایشی، موسیقی، هنرهای تجسمی و آموزش هنر جهت برخورداری از معافیت مالیاتی، موضوع بند ل ماده 139 قانون مالیات های مستقیم، حداکثر تا پایان تیرماه جاری فرصت دارند اظهارنامه های مالیاتی خود را تهیه و به حوزه های مالیاتی ارائه کنند.
حیدری خلیلی افزود: این موضوع مختص فعالان عرصه هنر نیست بلکه تمامی فعالان انتشاراتی، مطبوعاتی، فرهنگی نیز به منظور بهره مندی از معافیت مالیاتی ملزم به ارائه اظهارنامه مالیاتی هستند.
مشاور برنامه ریزی و نظارت معاونت امور هنری در ادامه خاطر نشان کرد:تمامی فعالان هنری، انتشاراتی، مطبوعاتی، فرهنگی در صورت عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر (حداکثر 31 تیر 90) برابر ماده 110 و تبصره های مواد 192 و 193 قانون مالیات های مستقیم به پرداخت اصل مالیات و نیز 40 درصد جریمه مکلف خواهند شد.
وی اعلام کرد: به منظور حمایت و حفظ حقوق اصحاب و فعالان عرصه هنر در حوزه های هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، موسیقی و آموزش­های هنری، کارگروه مسایل مالیاتی اصحاب و فعالان هنری تشکیل خواهد شد. این کارگروه به منظور حل مشکلات مالیاتی هنرمندان و ارائه مشاوره­های مالیاتی با حضور صاحب نظران و همکاری دفتر خدمات مودیان    مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در حوزه برنامه ریزی و نظارت معاونت امور هنری تشکیل خواهد می شود.
مشاور برنامه ریزی و نظارت معاونت امور هنری از هنرمندان و فعالان عرصه هنر دعوت کرد به منظور برخورداری از معافیت مالیاتی اظهارنامه های خود را ارائه کنند و از مشاوره های کارشناسان این حوزه استفاده کنند.
۲۲ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۶
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید