اخبار

از ابتدای طرح ایجاد فضا های دائمی تئاتر خیابانی

55 فضای دائمی اجرای تئاتر خیابانی در کشور ایجاد شده است
از ابتدای طرح ایجاد فضاهای دائمی تئاتر خیابانی در کشور 55 فضای دائمی اجرای عمومی تئاتر خیابانی در 9 استان کشور راه اندازی شده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر ایران به نقل از مدیر دفتر تئاتر خیابانی مرکز هنر های نمایشی این فضا ها با رایزی مدیریت دفتر تئاتر خیابانی و همکاری شورا های شهر، شهرداری ها و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شناسایی و جهت اجرای عمومی تئاتر خیابانی در نظر گرفته شده اند .
مجید امرایی گفت : این 55 فضای دائمی در استان های " تهران" ، " کردستان" ،" کهگیلویه و بویر احمد" ، " فارس "، " استان یزد "، " گیلان " ،" البرز" ، " لرستان " و " گلستان " ایجاد شده است .
وی در ادامه تصریح کرد : برساس ماموریت محوله از سوی مرکز هنر های نمایشی در این طرح مقرر شده است تا گروه های تئاتر خیابانی بر اساس طرح اسقرار گروه ها در فضای کالبدی ( سالن های تئاتر ) پس از دریافت پروانه اجرا و تمرین و آماده سازی نمایش های خیابانی خود را در این فضا ها اجرا کنند .
به گفته امراییمبلغ حمایتی اجرای عمومی تئاتر های خیابانی در شهرستان ها برای سال 90 هر اجرا 50 هزار تومان است و هر نمایش تا سقف 10 اجرا مورد حمایت مالی قرار می گیرد و ادارات کل نیز موظف به حمایت به همین میزان یا بیشتر از حل بودجه های استانی هستند .
امرایی گفت : تا کنون اجرای عمومی تئاتر های خیابانی در استان های تهران و فارس وکردستان آغاز شده و به زودی در استان های "کهگیلویه و بویر احمد " ،" لرستان" ،" گیلان " " البرز " و" یزد " نیز اجرای های عمومی تئاتر های خیابانی اغاز می شود .
این طرح در راستای عملی شدن شعار " تئاتر برای همه " و برای نخستین بار است که در کشور اجرا یی می شود .
 
۲۲ تیر ۱۳۹۰ ۱۳:۳۱
پایگاه اطلاع رسانی هنر ایران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید