اخبار

با حضور معاون هنری

نخستین نمایشگاه البسه و ابزار و ادوات نمایش های آیینی و سنتی افتتاح شد
نخستین نمایشگاه البسه و ابزار و ادوات نمایش های سنتی و آیینی پنج شنبه شب با حضور حمید شاه آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد در طبقه دوم تالار وحدت افتتاح شد .
به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پنج شنبه شب و در همان دقایق ابتدایی بازگشایی نمایشگاه ، حمید شاه‌آبادی معاون هنری ، حسین مسافر آستانه مدیر کل مرکزهنرهای نمایشی ، محمود عزیزی دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر سنتی و آیینی ، مجید امرایی مدیر روابط عمومی معاونت هنری ، اتابک نادری مدیر تالار سنگلج ،دکتر رضا خاکی ، دکتر محمد عارف  دبیران و برگزار کنندگان جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی و برخی از چهره های هنری تئاتر سنتی و آیینی و میهمانان خارجی از نخستین نمایشگاه البسه و ابزار و ادوات نمایش های آیینی و سنتی دیدن کردند .
در این بازدید علاوه بر مدیران هنری و تئاتری داخلی ، مهیمانان خارجی از جمله آگوستو کاکو پاردو از (ایتالیا) ، دو یونگ کیم از( کره) ،چنگیز اوزک از( ترکیه) ،لیلیان آنژو از (آلمان ) ، شامازیدی از (هندوستان) ، نیل واندرلین از( هلند) ، کامارتیدین ارتیکو از (ازبکستان )، ماتیو کوهن از (انگلستان )،کریتی ترویدی از (هندوستان) ، توماس می نی تی و استفان گوتزی از (ایتالیا) و مایکل کرین از (کانادا ) حضور داشتند .
معاون هنری پس از این بازدید گفت : حضور هنرمندان مطلع ایرانی و مهمانان خارجی در این دوره از جشنواره عزم راسخ ما را در گسترش و معرفی هنرهای اصیل و توجه به مبادلات فرهنگی فی مابین کشور ها را نشان می دهد .
وی گفت : پانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش های آیین ی وسنتی نشانگر توجه حوزه معاونت هنری به پیشینه نمایش های سنتی و آیینی و گسترش اینگونه هنرها است .
در این بازدید پخش فیلمی از ثبت نمایش تعزیه و در یونسکو ، اجرای زنده پرده خوانی و نقالی و معرفی عروسک های خمیه شب بازی قدیمی مورد توجه بازدید کنندگان نمایشگاه قرار گرفت .
 
۲۵ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۰۶
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید