اخبار

نمایشگاه سیری در هنر معاصر ایران گشایش یافت

نمایشگاه سیری در هنر معاصر ایران گشایش یافت
مراسم گشایش نمایشگاه «سیری در هنر معاصر ایران» دوشنبه هفتم بهمن، با حضور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در موزه هنرهای معاصر برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی در مراسم گشایش این نمایشگاه بر لزوم معرفی هنرمندان ایرانی تاکید کرد.

 گفت: «در کشورهای غربی هنرمند را به خوبی معرفی می‌کنند و به منزلت می‌رسانند، اما ما در این زمینه بسیار کم‌کاری داشته‌ایم و برپایی این نمایشگاه آغاز راهی در این مسیر است که به معرفی درست و جامع هنرمندان کشورمان می‌پردازد. وظیفه ما فراهم کردن شرایط و بستر مناسب است و باقی اتفاقات باید در درون جامعه هنری بیفتد تا با همکاری هم به مقصد متعالی برسیم.»

وی با اشاره به لزوم ایجاد فضایی برای پژوهش در هنر ادامه داد: «نقطه آغاز، خلق یک اثر هنری است و پس از آن استمرار و ادامه یک معناست که اهمیت پیدا می‌کند و ما هم امروز استمرار کاری را بر عهده داریم که پیش از ما بر عهده داشته‌اند.»

مرادخانی همچنین درباره اختصاص بخشی از بودجه عمرانی نهادها به خرید آثار هنری گفت: «امسال به مجلس پیشنهاد کردیم که در زمینه اقتصاد هنر، بخشی از بودجه دولت که صرف ساخت و ساز و فعالیت‌های عمرانی می‌شود، به خرید آثار هنری منقول و غیر منقول اختصاص یابد و در ساخت‌وسازها به استفاده از آثار هنری نیز توجه شود.»

پس از پایان مراسم، نمایشگاه «سیری در هنر معاصر ایران» در بخش جنبی ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی و شامل 87 اثر از ایرج اسکندری و 70 اثر از کاظم چلیپا افتتاح شد.

در این مراسم که با حضور مجید ملانوروزی، مدیرکل هنرهای تجسمی، احسان آقایی، مدیر موزه هنرهای معاصر تهران و عباس مشهدی‌زاده، هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز پیشکسوت برگزار شد، از ایرج اسکندری و کاظم چلیپا قدردانی شد.

آثار این نمایشگاه از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران،‌ حوزه هنری، موزه امام علی(ع)،‌ بانک پاسارگاد،‌ موزه صبا،‌ موسسه توسعه هنرهای معاصر و مجموعه شخصی این دو هنرمند گردآوری شده است.

 

۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۳:۲۱
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید